خانه / مقالات / کسب و کار اینترنتی ، آرامشی قبل از طوفان

کسب و کار اینترنتی ، آرامشی قبل از طوفان

ممکن است با خود سوال بکنید کسب کار اینترنتی چه ارتباطی می تواند با طوفان داشته باشد.اصلا براي چه آرامش قبل از طوفان؟

این روزها بسیار زیاد در رسانه های مختلف دیده شنیده ایم که بسياري از افراد با ایجاد کسب و کار های اینترنتی به ثروت های خیلی ی رسیده اند. به هیچ عنوان فکر نکنید که می خواهم شما را متقاعد کنم که یک شبه با کسب و کار اینترنتی ثروتمند شوید ولی فراموش نکنید که خیلی ی از افراد با نگرش های مفرق توانسته اند به درآمد های عالی برسند. من همواره سعی می کنم در نوشته های خودم کمتر از شرکت ها و افراد خارجی مثال بزنم و تمایلم برای درک بیشتر از این مورد مثال جریان های افراد شرکـت های ایرانی باشد. من خواسته ناخواسته ساعت ها با اینترنت سر کار دارم اگر شما هم علاقه به اینترنت داشته باشید با جستجو کردن وبسایت های مختلف فارسی زبان ، می توانید براحتی حدس بزنید که کسب و کارهای اینترنتی ایرانی در چه اهمیت ی قرار دارند.

یکی از رموز موفق یت در کسب کار اینترنتی علاوه بر داشتن وب سایت ، بیشتر شدن ترافیک وب وب سایت است. منظور من از ترافیک وب وب سایت آمار بالای بازدیدکنندگان وب سایت است ولی نبایستی فراموش کرد تنها آمار بازدیدکننده ای خوب مناسب است که هدفمند باشد.اجازه بدهید راز موفق یت یک وب سایت و تجارت اینترنتی را در معادله ای که همواره در کارگاه ها سمینارهای مختلف به آن اشاره می کنم را جهت شما فاش کنم.

ایده مناسب (خلاقیت در تجارت اینترنتی ) + خدمات متمایز به مشتری + ارتقا ترافیک واقعی و هدفمند = موفق یت در کسب کار اینترنتی

معادله فوق ممکن است مثال کسب کارهای اینترنتی خوب خیلی ی در جهان باشد مثل فیس بوک. تابحال با خود فکر کرده اید که در این چند سال اخیر زیاد مشابه سایتهای شبکه اجتماعی در اینترنت راه اندازی شده است ولی چرا از این تمام شبکه اجتماعی فقط فیس بوک موفق بوده؟

آیا با خود فکر کرده اید که سرویس های ارائه کننده پست الکترونیکی در جهان خیلی بوده ولی چرا فقط یاهو و جیمیل موفق بوده اند؟ چرا در این دو سال سهم بازار در مصرف کنندگان از جیمیل چند مساوی شده است؟

تمام این سوال ها را در ۳ چیز می توان یافت:
ایده مناسب ( خلاقیت در تجارت اینترنتی )
خدمات متمایز به مشتری
ارتقا ترافیک واقعی هدفمند

بسياري از وب وب سایت ها فقط تنها موفق به کسب درآمد زیاد از افزایش ترافیک هدفمند داشته اند. ترافیک بازدیدکننده بصورت هدفمند یکی از مهمترین فاکتورها جهت بیشتر شدن تصاعدی در تجارت اینترنتی است .
اما موفق یت کسب و کار اینترنتی تنها به این ۳ مسئله خاتمه پیدا نمی نماید بسياري از فاکتورهای دیگر هم در روند رشد یک تجارت تاثیرگذار است شبیه مشاهده رفتار مشتری در وب سایت نقد آن که با توجه به درخواست های زیاد شما علاقه مندان در مقاله های بعدی به آن اشاره خواهم کرد.

خوشبختانه ایران نسبت به چند سال پیش در اهمیت مناسب تری قرار گرفته است و چنانچه به وب وبسایت های مختلف فارسی زیان در اینترنت سری بزنید شاهد تغییر افزایش افزایش تجارت های مختلف در ایران خواهیـم بود .
نمی دانم چقدر با الکسا (www.Alexa.com) آشنائی دارید ولی چنانچه در این وب سایت سری بزنید در قسمت کشورها با کلیک بر کشور ایران ۵۰۰ وب وبسایت محبوب ایرانی ها را می توان دید . این سرویس به شما یاری می نماید تا وب وبسایت های علاقه مندان ایرانی را مشاهده بکنید و این سرویس به کسب و کار اینترنتی شما شاخ برگ می دهد زیرا شما می توانید علاقه مندی های ما ایرانان را بصورت کامل مشاهده بر طبق آن به تجارت اینترنتی کمک کنیم.

جهت شروع تجارت اینترنتی نمی بایست به معادله فوق بسنده کرد می بایست گامی برداشت.در مقاله های قبلی به این مورد اشاره کردم که برای شروع تجارت اینترنتی انتخاب ایده ی مناسب بسیار زیاد با اهمیت زیاد است. بسياري به وب سایت من www.halakoei.com سر زده سوالات مشابهی بیان کرده اند.چگونه می توان ایده ای مناسب انتخاب کرد؟ هر ایده ای برای شروع مناسب است؟

فراموش نکنید که این شما هستید که بر طبق نیازهای مشتری، می توان ایده های مختلف ی را پرورش دهید این فاکتور برای شروع تجارت اینترنتی زیاد قابل توجه است.در شروع کسب کار اینترنتی خیلی مهم نیست شما چند سال دارید ، با اهمیت زیاد نیست که چقدر سرمایه دارید ، مهم نیست که در کجای این کره خاکی زندگی می بکنید ،فقط نکته ای که خیلی با اهمیت زیاد است انتخاب مناسب ایده خلاقیت در تجارت اینترنتی است. یکی دیگر از رموز موفق یت افراد خوب در اینترنت علاقه داشتن است. در هر کجا هستید از شما خواهش می کنم که فقط کسب کار اینترنتی را راه اندازی بکنید که از ته دل به آن علاقه دارید و تنها به بعد های مالی به آن نگاه نکنید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اموزش کسب درآمد از اینستاگرام

اموزش کسب درآمد از اینستاگرام در این مطلب قصد داریم با اموزش کسب درآمد از اینستاگرام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان