سرخط خبرها
خانه / دانلود کتاب / دانلود کتاب شعر پاتموس

دانلود کتاب شعر پاتموس

دانلود کتاب شعر پاتموس

|دانلود کتاب شعر پاتموس از ام اس پی پرتال|

9082937305095249 دانلود کتاب شعر پاتموس
نام : پاتموس
نویسنده: فریدریش هولدرین
حجم: ۰٫۱ مگابایت
صفحات:۳۱
فرمت:pdf
زبان: فارسی
توضیحات:یوهان کریستین فریدریش هولدرلین  زاده ۲۰ مارس ۱۷۷۰ – درگذشته ۷ ژوئن ۱۸۴۳ شاعر آلمانی و همچنین از شخصیت‌های برجسته جنبش رمانتیسیسم بود. رُمانتیسم  یا رمانتیسیسم یا رمانتیسیزم عصری از تاریخ فرهنگ در غرب اروپا می باشد، که اکثرا و بیشتر در آثار هنرهای تجسمی، ادبیات و همچنین موسیقی نمایان شده است.رمانتیسم جنبه‌های احساسی و همچنین ملموس را دوباره به هنر غرب وارد کرد. هنرمندان رمانتیک آزاد از چهارچوب‌های تصویرگری‌های سنتی، به تحقق بخشیدن ایده‌های فردی یا شخصی خود پرداختند.رمانتیسیسم را همانطور که از نامش پیداست، بایستی و حتما نوعی واکنش احساسی در برابر خردمحوری به‌شمار آورد. تمایلی به برجسته کردن خویشتن انسانی، گرایش به سوی خیال و همچنین رؤیا، به سوی قبلٔ تاریخی و همچنین به سوی سرزمین‌های ناشناخته. از دید انسان رمانتیک، جهان به دو دسته تقسیم می‌می شود: یکی دستهٔ خردگرا (به قول نووالیس: جهان اعداد و همچنین اَشکال)، و همچنین دوم دستهٔ احساسات و همچنین یا به‌روش دقیق‌تر، والاترین‌ها و همچنین زیبایی‌ها.رمانتیسم در اصل، جنبشی هنری بود که در قسمتهای آخر قرن هجدهم و همچنین نوزدهم در ادبیات و همچنین سپس هنرهای تجسمی، ابتدا در انگلستان و همچنین سپس آلمان، فرانسه و همچنین سراسر اروپا رشد کرد. رمانتیسم تا حدودی بر ضد جامعهٔ اشرافی و همچنین دوران روشنگری (به روش بهتر، عقلانی) بود. گفته می‌می شود که ایدئولوژی انقلاب فرانسه و همچنین پس نتیجه آن می شود که‌های آن هم آن طرز فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن را تحت تأثیر خود قرار داد.رمانتیسم را جنبشی ضد روشنگری می‌دانند. برلین، به‌خصوص، علاقه‌مند به بهره بری و استفاده از چنین لفظی جهت اشاره به آن جنبش بود. درحالی‌که روشنگری نهضتی فکری به‌حساب می‌آمد که با علم و همچنین منطق و همچنین پیشرفت‌های نظام‌های عقلانی بشری در فهم علوم تجربی و همچنین انسانی گره خورده بود، متفکرین و همچنین هنرمندان رمانتیک، تأکید فرهنگی بر خرد را محدودکننده و همچنین سرکوبگر روح آدمی می‌دانستند و همچنین بر مؤلفه‌هایی زیرا و به درستی که هنر، شور، هیجان، تخیل، مضامین معنوی، مناسک و همچنین نمادها تأکید می‌کردند. در میان اصحاب رمانتیک، امر خاص ارزشمندتر از امر عام بود و همچنین خاص‌بودن فرهنگ‌های بومی، تنوع و همچنین تکثر زبان‌های بشری، هویت‌های محلی و همچنین منحصربه‌فرد بودن آدمیان ستایش می‌شدهولدرلین همچنین در تکوین ایده‌آلیسم آلمانی نقش داشت و همچنین بر اندیشه فیلسوفانی مثل هگل و همچنین شلینگ تأثیر گذاشت.گئورگ لوکاچ، معتقد می باشد هولدرلین در سیطره درک و همچنین گرفتن منتقدان فاشیست (منتسب به گروه و حزب ناسیونال سوسیالیست آلمان) نبوده و همچنین جایگاه واقعی او در کنار هگل و همچنین در طلیعه فکر کردن و اندیشیدن دیالکتیکی و همچنین در نسبت با انقلاب فرانسه و همچنین سیر تحول بورژوازی می باشد. هولدرلین نقش خیلی زیاد موثری در شکل دادن به روش دیالکتیکی داشت؛ او نه تنها و فقط دوست شلینگ و همچنین هگل بود بلکه همسفر فلسفی‌شان نیز بود. در شعر هولدرلین، سرنوشت‌های فردی و همچنین فرهنگی و اجتماعی در طلب هماهنگی تراژیکی می‌سوزند که به ندرت به دست می‌آید.
آثار  فریدریش هولدرین
گوشه‌نشین در یونان هیپرپون، فریدریش هلدرلین، محمود حدادی (مترجم)، ناشر: نیلوفر، ۱۳۹۱
شعر و همچنین شهود: تفسیر هفتاد اثر تغزلی آلمانی، محمود حدادی (گردآورنده)، ناشر: پژواک کیوان
نیتِ خیر: ترجمه ی بیژن الهی، ناشر: نشر بیدگل
آنچه می‌ماند، محمود حدادی (مترجم)، ناشر: نیلوفر،۱۳۹۳

 

 

 

لینک دانلود:

download دانلود کتاب شعر پاتموسدانلود با لینک مستقیم

رمز فایل:

  • پسورد:www.mihandownload.com

راهنمای دانلود:

جهت دانلود، به روی عبارت “دانلود” کلیک کنید و همچنین منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر می شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و همچنین منتظر بمانید تا دانلود تمام می شود.

در صورتی که نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می می شود جهت دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و همچنین مخصوصاًinternet download managerاستفاده کنید.

در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی می باشد در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود می شود.

فایل های قرار داده شده جهت دانلود به منظور کاهش حجم و همچنین گرفتن سریعتر فشرده شده اند، جهت خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزارWinrarو یا مشابه آن هم بهره بری و استفاده کنید.

کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارتwww.mihandownload.comمی باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و همچنین در هنگام تایپ به اوضاع EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر می باشد کلمه رمز را تایپ کنید و همچنین از Copy-Paste آن هم بپرهیزید.

چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده می باشد و همچنین می بایستی مجدداً آن هم را دانلود کنید.

فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام بهره بری و استفاده ممکن می باشد توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در آن گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.

دانلود کتاب شعر پاتموس در تاریخ ۴ March 2016 | 1:41 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دانلود کلیک روزنامه جام جم شماره ۶۸۰

دانلود کلیک روزنامه جام جم شماره ۶۸۰ |دانلود کلیک روزنامه جام جم شماره ۶۸۰ از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان