سرخط خبرها
خانه / مقالات / فرق متل با هتل چیست؟

فرق متل با هتل چیست؟

%name فرق متل با هتل چیست؟

هتل آپارتمان مشهد

تاریخچه تهیه هتل‌ها به سال‌های زیاد دور باز می‌گردد، درحالی‌که متل‌ها با گسترش سفر های جاده‌ای در اوایل دهه ۱۹۰۰ شکل گرفتند. متل‌ها بیشتر جهت اقامت رانندگان بین‌راهی به وجود آمده بودند ازاین‌رو نام‌گذاری این مراکز اقامتی بر همین اساس صورت گرفته است. با کجارو همراه باشید تا به فرق هتل‌ها بل متل‌ها بپردازیم.
متل (Mo-tel) مخفف دو کلمه Motorist به معنای راننده و هتل (Hotel) است. اگرچه امروزه فرق ‌های بارز هتل متل، به‌ویژه با زنجیره‌ای شدن متل‌ها در حال کمرنگ شدن است ولی هنوز نیز هتل و متل هریک معین ه‌های ویِژگزینشه خود را دارند.
طراحی
هتل‌ها می‌توانند طبقه، چندطبقه یا در طرح‌های مختلف دیگری بنا شوند. فصل مشترک همه هتل‌ها، اتاق‌هایی است که ورودی آن‌ها داخل ساختمان قرار گرفته و کل ساختمان نیز یک یا چند ورودی بیشتر ندارد. متل‌ها اما بیشتر یک طبقه یا نهایتاً دو طبقه‌اند. ورودی اتاق‌های متل اکثرا ً رو به بیرون ساختمان است تا اقامت‌کنندگان به‌راحتی به اتومبیل ‌هایشان دسترس و نگرانی ی داشته باشند. متل‌ها ً فاقد راهرو بوده پیاده‌رویی خارج از ساختمان دارند.
امکانات
در هتل‌ها انواع امکانات در اختیار میهمانان قرار می‌گیرد. استخرهای داخل خارج از ساختمان، جکوزی، باشگاه بدن‌سازی، اتاق‌های تفریح و بازی، خشک‌شویی داخل ساختمان، خدمات داخل اتاق، اتاق‌های پذیرایی و گردهمایی مراکز تجاری از معمول‌ترین امکانات هتل‌ها می باشند .درحالی‌که متل‌ها از ارائه خیلی ی از امکانات ذکرشده صرف‌نظر می‌کنند. چنانچه متلی استخر باشد، در محیط خارج از ساختمان قرار گرفته و حتی در بیشتر متل‌ها تهیه غذا بر عهده خودتان است.
تعرفه
هتل‌ها به امکانات خدماتی که ارائه می‌کنند هزینه بالاتری نیز دریافت می‌کنند. با پول بیشتری که برای اقامت در هتل پرداخت می‌کنید از امکانات مجلل و خدمات باکیفیت‌تری هم استفاده می‌کنید. متل‌ها به‌طورکلی بسیار زیاد ارزان‌تر هستند . متل‌ها امکانات بسياري در اختیارتان قرار نمی‌دهند و در مقابل انتظار دریافت نرخ بسیار زیاد ی از شما ندارند. در اصل هدف از تهیه متل‌ها ارائه خدمات خوب به افرادی بود که در بین راه جهت اقامت چادر می‌زدند.
موقعیت
هتل‌ها در همه‌جا یافت می‌شوند، به‌مخصوص در مراکز شهرها، نزدیکی فرودگاه‌ها، اماکن تفریحی ، نزدیک بزرگراه‌ها. حتی گاهي از ساکنان شهرها جهت لذت بردن از اوقات فراغت خود به هتل‌های نزدیک محل سکونت خود می‌روند. ولی متل‌ها بیشتر در حومه‌ی شهرها و به‌خصوص در نزدیکی آزادراه‌ها بنا می‌شوند، همچنین ردپای متل‌ها را در اطراف اماکن تفریحی که نیاز به مسافرت‌های جاده‌ای دارند می‌توان یافت. از آنجاکه مسافران چنین جاذبه ‌هایی اکثرا با اتومبیل سفر می‌کنند، فاصله متل‌ها اکثرا ً کمی بیشتر از هتل‌های آن جاذبه تفریحی است.
هدف از ساخت
هدف از تهیه هتل‌ها لذت بردن از امکانات آن‌ها است. طراحی هتل به‌گونه‌ای است که میهمانان آن چه گردشگر باشند یا ساکن همان شهر، بتوانند لحظات مفرحی را در فضای هتل بگذرانند. متل‌ها باهدف اقامت مسافران بین‌راهی بنا می‌شوند. در طراحی متل سهولت دساسترس ی به اتومبیل شخصی و نزدیکی به ورودی بزرگراه‌ها مورد تذکر قرار می‌گیرد. متل‌ها امکانات اولیه‌ای ارائه می‌دهند تا هر مسافری توان پرداخت هزینه اقامت در آن‌ها را داشته باشد. حتی اگر به متل‌های واقع در اطراف دیدنی ‌های تفریحی دقت بکنید ، طراحی به‌گونه‌ای است که فرض شده مسافران بیشتر اوقات خود را در بیرون از متل می‌گذرانند تنها برای استراحت و گذراندن شب به متل بازمی‌گردند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تاپ دی اپلیکیشن درخواست خودرو 

برنامه حمل و نقل هوشمند درون شهری در این مطلب می خواهیم با معرفی قدرتمندترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان