سرخط خبرها
خانه / مقالات / چگونگی اتصال سایت به درگاه های بانکی

چگونگی اتصال سایت به درگاه های بانکی

BANKS چگونگی اتصال سایت  به درگاه های بانکی

درگاه پرداخت دلاری

درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟
درگاه های پرداخت اینترنتی به مانند دستگاه های POS فروشگاه ها است با این فرق که اولا شما بدون نیاز به تجهیزات فیزیکی و یا خط تلفن به درگاه متصل می شوید دوماً مشتریان شما از طریق درگاه پرداختی اینترنتی شما از تمام نقاط جهان می توانند با کارت های عضو شتاب كار په خرید از وب وبسایت شما نمایند.
انواع درگاه های پرداخت اینترنتی
درگاه هاه پرداخت اینترنتی در حالت کلی به دو نوع مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند.
درگاه های پرداخت مستقیم اکثرا ٌ رویه اخذ سخت تر مراحل را طی می نمایند مناسب شرکت های بزرگ است .
برای اخذ درگاه های پرداخت غیر مستقیم با مراجعه به وب سایت درگاه های واسطه می توانید اقدام به اخذ درگاه نمائید. مراحل اخذ درگاه های پرداخت واسطه (غیرمستقیم) آسان تر از درگاه های پرداخت مستقیم است ولی معایبی دارند که در ادامه توضیح داده شده است. از معتبهترین درگاه های پرداخت واسطه می توان از زرین پال و پی لاین نام برد.
معایب درگاه های پرداخت اینترنتی غیر مستقمی بانکی:
وجه پرداختی بعد از پرداخت مشتری مستقیماً به حساب شما واریز نمیگردد اکثرا با تاخیر ۳ روزه به حساب شما واریز می گردد.
درگاه های پرداخت واسطه اکثرا دارای کارمزد می باشند .
مشتریان در صفحه پرداخت بانکی به جای نام کسب و کار شما، نام وب سایت واسطه را مشاهده می کنند.
و …
با این وجود در صورتی که شما کسب و کار نوپا هستید می توانید از معایب ذکر شده چشم پوشی کرده به آسانی وب سایت خود را مجهز به درگاه پرداخت اینترنتی نمائید
روش اخذ درگاه های پرداخت اینترنتی چطور است؟
برای اخذ درگاه های پرداخت اینترنتی در قدیم نیازی به اخذ نماد اعتماد الکترونیکی نبود و شما مستقیماً با ارسال مدارکی از قبیل شناسنامه و نام سایت آدرس IP سایت می توانستید به راحتی اقدام به اخذ درگاه از بانک های ارائه دهنده اقدام نمائید ، ولی با ارتقا تعداد جرایم اینترنتی نیاز به تائید هویت پذیرندگان درگاه ها و به پدیدار شدن سیستم ی یکپارچه وجود چنین سیـستم کنترلی بیشتر احساس می شد.
هم اکنون برای اخذ درگاه های اینترنتی قبل از هر چیز شما بایستی برای کسب و کار خود از طریق وب وبسایت نماد اعتماد الکترونیک اقدام به اخذ نماد اعتماد نمائید.
بعد از اخذ نماد اعتماد الکترونیک می توانید با مراجعه به وب وب سایت شاپرک با کمپانی ها نوع خدمات ارائه شده بوسیله آنها آشنا شده با مراجعه به سایت و یا ارتباط با شماره تلفن شرکت هایی که دارای خدمات پرداخت اینترنتی هستند از آنها تقاضای درگاه اینترنتی نمائید.
درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟
درگاه های پرداخت اینترنتی به مانند دستگاه های POS فروشگاه ها است با این فرق که اولا شما بدون نیاز به تجهیزات فیزیکی یا خط تلفن به درگاه متصل می شوید دوماً مشتریان شما از طریق درگاه پرداختی اینترنتی شما از تمام نقاط جهان می توانند با کارت های عضو شتاب كار په خرید از وب وبسایت شما نمایند.
انواع درگاه های پرداخت اینترنتی
درگاه هاه پرداخت اینترنتی در حالت کلی به دو نوع مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند.
درگاه های پرداخت مستقیم اکثرا ٌ رویه اخذ سخت تر مراحل بیشتری را طی می نمایند مناسب شرکـت های بزرگ است .
برای اخذ درگاه های پرداخت غیر مستقیم با مراجعه به وب سایت درگاه های واسطه می توانید كار به اخذ درگاه نمائید. مراحل اخذ درگاه های پرداخت واسطه (غیرمستقیم) آسان تر از درگاه های پرداخت مستقیم است ولی معایبی هم دارند که در ادامه شرح داده شده است. از معتبهترین درگاه های پرداخت واسطه می توان از زرین پال پی لاین نام برد.
معایب درگاه های پرداخت اینترنتی غیر مستقمی بانکی:
وجه پرداختی بعد از پرداخت مشتری مستقیماً به حساب شما واریز نمیگردد و اکثرا با تاخیر ۳ روزه به حساب شما واریز می گردد.
درگاه های پرداخت واسطه اکثرا کارمزد می باشند .
مشتریان در صفحه پرداخت بانکی به جای نام کسب و کار شما، نام وب وبسایت واسطه را مشاهده می کنند.
و …
با این وجود در صورتی که شما کسب کار نوپا هستید می توانید از معایب ذکر شده چشـم پوشی کرده به آسانی وب سایت خود را مجهز به درگاه پرداخت اینترنتی نمائید
روش اخذ درگاه های پرداخت اینترنتی چگونه است؟
جهت اخذ درگاه های پرداخت اینترنتی در قدیم نیازی به اخذ نماد اعتماد الکترونیکی نبود و شما مستقیماً با ارسال مدارکی از قبیل شناسنامه نام سایت آدرس IP وبسایت می توانستید به راحتی كار به اخذ درگاه از بانک های ارائه دهنده كار نمائید ولی با بیشتر شدن تعداد جرایم اینترنتی و نیاز به تائید هویت پذیرندگان درگاه ها به پدیدار شدن سیسـتم ی یکپارچه وجود چنین سیسـتم کنترلی بیشتر احساس می شد.
هم اکنون برای اخذ درگاه های اینترنتی قبل از هر چیز شما بایستی برای کسب و کار از طریق وب وبسایت نماد اعتماد الکترونیک كار به اخذ نماد اعتماد نمائید.
بعد از اخذ نماد اعتماد الکترونیک می توانید با مراجعه به وب وبسایت شاپرک با مجموعه ها نوع خدمات ارائه شده توسط آنها آشنا شده با مراجعه به سایت و یا ارتباط با شماره تلفن شرکـت هایی که دارای خدمات پرداخت اینترنتی می باشند از آنها تقاضای درگاه اینترنتی نمائید.
وظیفه وب وبسایت شاپرک چیست ؟
شاپرک با فراهم کردن نظامی کامل جامع، نظارت دقیق و تمام جانبه بر عملیات پرداخت و عملکرد شرکت های تابعه خواهد داشت:
کنترل و نظارت در شبکه پرداخت کشور
ایجاد ساز و کار یکسان جهت کار شرکت ها
استاندارد سازی خدمات قابل عرضه
هدایت به سمت مصرف بهینه از منابع
در قدیم بانک ها مستقیماً خود اقدام به ارائه درگاه می کردند و این خود نوعی آشفتگی به وجود می آورد زیر بانک های مختلف با شرایط مختلف كار به ارائه درگاه می نمودند . نظارت پیگیری پرداخت ها مساله بود ولی با به پدیدار شدن سیستم شاپرک این مساله برطرف گردید.
شاپرک با فراهم کردن نظامی کامل جامع، نظارت دقیق تمام جانبه بر عملیات پرداخت و عملکرد کمپانی های تابعه خواهد داشت:
کنترل و نظارت در شبکه پرداخت کشور
ایجاد ساز و کار یکسان برای کار مجموعه ها
استاندارد سازی خدمات قابل عرضه
هدایت به سمت مصرف بهینه از منابع
در قدیم بانک ها مستقیماً كار به ارائه درگاه می کردند و این خود نوعی آشفتگی به وجود می آورد زیر بانک های مختلف با شرایط مختلف اقدام به ارائه درگاه می نمودند . نظارت و پیگیری پرداخت ها اکثرا مساله بود ولی با به پدیدار شدن سیستم شاپرک این مساله برطرف گردید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تاپ دی اپلیکیشن درخواست خودرو 

برنامه حمل و نقل هوشمند درون شهری در این مطلب می خواهیم با معرفی قدرتمندترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان