خانه / دانلود کتاب / دانلود کتاب روانشناسی در پرده ابهام

دانلود کتاب روانشناسی در پرده ابهام

دانلود کتاب روانشناسی در پرده ابهام

|دانلود کتاب روانشناسی در پرده ابهام از ام اس پی پرتال|

4180785526478505 دانلود کتاب روانشناسی در پرده ابهام

نام : روانشناسی در پرده ابهام
نویسنده: سیّد حمید رضا طباطبایی
حجم: ۰٫۲ مگابایت
صفحات:۲۰
فرمت:pdf
زبان: فارسی
توضیحات:روان‌شناسی، علم مطالعهٔ رفتار و همچنین فرایندهای ذهنِ موجود زنده ـ بخصوص انسان ـ بر اساس روش علمی می باشد. همچنین یکی از علوم اصولی و کاربردی و همچنین شاخه‌های تحصیلی می باشد که پیدا کردن و یافتن ارتباط ذهن و همچنین روان آدمی، با مفاهیمی نظیر رشد، سلامت، رفتارهای فرهنگی و اجتماعی، شناخت و همچنین … را در بر می‌گیرد.علم روان‌شناسی مفاهیمی همچون ادراک، شناخت، تمرکز، توجه، احساسات، پدیده شناسی، انگیزه، کارکرد ذهن، شخصیت، رفتار، روابط بین فردی، خانواده و همچنین دیگر باره‌ها را مورد بررسی کردن قرار می‌دهد. روان‌شناسان باره‌های متنوع و گوناگون و مختلف، روش‌های علمی و همچنین تجربی را جهت استنباط ارتباط و رابطه علت و همچنین معلولی و همچنین یا هر نوع ارتباط و رابطه همبستگی میان پدیده‌های گوناگون روان‌شناسی بکار می‌گیرند. روان‌شناسی علمی فراشاخهای می باشد؛ غیر قابلِ دیدن بودنِ موضوع آن علم ـ یعنی ذهن و همچنین روان ـ و همچنین انتزاعی بودن مفاهیم آن هم، دلیل شباهت آن علم به علوم انسانی می باشد؛ ولی باید توجه داشت از سوی دیگر مطالعه به «روش علمی»، و همچنین تجربی بودنِ بخشی از مراحل آزمایش، روان‌شناسی را به دایرهٔ علوم تجربی می‌کشاند؛ همچنین عقیده و همچنین دیدگاه روان‌شناس نسبت به انسان، در فرایند بررسی خیلی زیاد مأثر می باشد، لذا از آن جنبه نیز، روان‌شناسی ی به دنیای فلسفه مرتبط می‌می شود. به آن ترتیب شاید بتوان روان‌شناسی را حقیقتاً آمیزه‌ای منحصربه‌فرد از علوم گوناگونی نظیر زیست‌شناسی، انسان‌شناسی، زبان‌شناسی، جامعه‌شناسی، فلسفه و همچنین … دانست.آغاز روان‌شناسی به شکل علمی و همچنین آکادمیک، به قسمتهای آخر قرن هفدهم و همچنین اوایل قرن هجدهم بازمی گردد؛ می‌قدرت گفت اکتشافات و همچنین تحقیقات قابل توجه در روان‌شناسی، تنها از حدود ۱۵۰ سال شمسی پیش شروع شده می باشد؛ و همچنین آن درحالی می باشد که علوم تجربی دیگر از تاریخچه‌ای بلندتر و همچنین پربارتر برخوردار اند. البته مباحث مرتبط به ذهن و همچنین روان قرن‌هاست که ذهن متفکران را به خود مشغول کرده و همچنین آثار مکتوب آن هم از دانشمندان یونانی و همچنین متفکرانی زیرا و به درستی که سقراط، افلاطون و همچنین ارسطو نیز در دست می باشد، ولی باید توجه داشت آن شاخه از علم تا پیش از روان‌شناسی جدید، به صورت مدون و همچنین آکادمیک مورد مطالعه قرار نگرفته بود.در جهان صنعتی امروز، تقریباً هیچ فعالیت و همچنین حرفه‌ای یافت نمی‌می شود که به درک و همچنین اندیشهٔ انسانی وابسته نباشد؛ در پس نتیجه آن می شود که روان‌شناسی با زندگی انسان مدرن پیوندی نا گسستنی ساخته یا ایجاد کرده‌می باشد. بعلاوه رشد علم، تکنولوژی و همچنین سطح رفاه عمومی، موجب شده تا آدمی وقت بیشتری جهت فکر کردن و اندیشیدن و همچنین اندیشه پیدا کند؛ بنابراین مسائل، معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین حتی بیماری‌های نوظهوری در میان انظار و افکار و همچنین ذهنیات بشر پدید می‌آید که مستلزم و نیاز به پیدا کردن و یافتن راه حل، درمان و همچنین پیشگیری را دو چندان می‌کند؛ راه حلی که امروزه روان‌شناسی طلایه‌دار آن هم می باشد.
روان‌شناسی طی تاریخچهٔ کوتاه خود به گونه‌های متفاوتی تعریف شده‌می باشد. اولین دسته از روان‌شناسان حوزه کسب و کار خود را مطالعه فعالیت ذهنی می‌دانستند. با توسعه رفتارگرایی در آغاز قرن حاضر و همچنین تأکید آن هم بر مطالعه انحصاری پدیده‌های قابل مقدار و اندازه‌گیری عینی، روان‌شناسی به عنوان بررسی کردن رفتار تعریف شده است.آن تعریف معمولاً هم شامل مطالعه رفتار حیوان‌ها بود و همچنین هم رفتار آدمیان، با آن فرض‌ها که: ۱-اطلاعات حاصل از آزمایش با حیوان‌ها قابل تعمیم به آدمیان می باشد. ۲-رفتار حیوان‌ها فی نفسه شایان توجه‌می باشد. از سال شمسی ۱۹۳۰ تا ۱۹۶۰ در بسیاری از کتاب‌ها درسی روان‌شناسی همین تعریف ارائه می‌شد. ولی باید توجه داشت با توسعه روان‌شناسی پدیدارشناختی و همچنین روان‌شناسی‌شناختی بار دیگر به تعریف قبلی رسیده‌ایم و همچنین در حال حاضر در تعاریف روان‌شناسی هم به رفتار اشاره می‌می شود و همچنین هم به فرایندهای ذهنی. از نظر ما روان‌شناسی را می‌توانیم چنین تعریف کنیم: مطالعه علمی رفتار و همچنین فرایندهای روانی. آن تعریف هم توجه روان‌شناسی را به مطالعه عینی رفتار قابل دیدن نمایان می‌سازد و همچنین هم به فهم و همچنین درک فرایندهای ذهنی که مستقیماً قابل دیدن نیست و همچنین بر اساس داده‌های رفتاری و همچنین عصب-زیست‌شناختی قابل استنباط می باشد، عنایت دارد.

لینک دانلود:

download دانلود کتاب روانشناسی در پرده ابهامدانلود با لینک مستقیم

رمز فایل:

  • پسورد:www.mihandownload.com

راهنمای دانلود:

جهت دانلود، به روی عبارت “دانلود” کلیک کنید و همچنین منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر می شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و همچنین منتظر بمانید تا دانلود تمام می شود.

در صورتی که نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می می شود جهت دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و همچنین مخصوصاًinternet download managerاستفاده کنید.

در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی می باشد در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود می شود.

فایل های قرار داده شده جهت دانلود به منظور کاهش حجم و همچنین گرفتن سریعتر فشرده شده اند، جهت خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزارWinrarو یا مشابه آن هم بهره بری و استفاده کنید.

کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارتwww.mihandownload.comمی باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و همچنین در هنگام تایپ به اوضاع EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر می باشد کلمه رمز را تایپ کنید و همچنین از Copy-Paste آن هم بپرهیزید.

چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده می باشد و همچنین می بایستی مجدداً آن هم را دانلود کنید.

فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام بهره بری و استفاده ممکن می باشد توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در آن گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.

دانلود کتاب روانشناسی در پرده ابهام در تاریخ ۵ March 2016 | 12:55 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دانلود کلیک روزنامه جام جم شماره ۶۸۰

دانلود کلیک روزنامه جام جم شماره ۶۸۰ |دانلود کلیک روزنامه جام جم شماره ۶۸۰ از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان