سرخط خبرها
خانه / مقالات / تاریخچه ی زبان انگلیسی

تاریخچه ی زبان انگلیسی

%name تاریخچه ی زبان انگلیسی

ترجمه مقاله به انگلیسی

زبان‌های هندواروپایی

زبان‌های هندواروپایی یک خانوادهٔ زبانی متشکل از چند صد زبان گویش ارتباط است. بیشتر زبان‌های مردمان ساکن قارهٔ اروپا، فلات ایران، آسیای میانه و شبه قاره هند از عبارت ٔ زبان‌های هندواروپایی هستند .

شمار هندواروپایی‌زبان‌ها در همه جهان به حدود ۳ میلیارد نفر می‌رسد. به این ترتیب، گویشوران زبان‌های هندواروپایی سخنوران بزرگ‌ترین خانوادهٔ زبانی شناخته‌شده در جهان ی امروزند.

تا سدهٔ دوازدهم خورشیدی فردی از وجود خانوادهٔ زبان‌های هندواروپایی باخبر نبود تا اینکه سر ویلیام جونز زبان‌شناس خاورشناس انگلیسی این خانوادهٔ زبانی را کشف کرد. وی در سال ۱۱۶۵ خ. اعلام کرد: «سنسکریت و یونانی و لاتینی از اصلی که ممکن است هم اکنون وجود ندارد، منشعب شده‌اند … و امکان دارد که زبان‌های آلمانی و سلتی و فارسی از همان اصلی منشعب شده باشند که سنسکریت از آن منشعب شده است.«

گسترهٔ جغرافیایی نژاد‌های هندواروپایی در آسیا اروپا

هرگاه شاهدهایِ کافی مبنی بر این‌که دو زبان در دوره‌ای زبانِ وامیزانی بوده‌اند فراهم گردد می‌توان از ارتباطِ وراثتیِ این دو زبان سخن گفت. به عبارتِ دیگر، می‌توان این دو زبان را به خانواده‌یِ زبانیِ واحد وابسته دانست. خانواده‌یِ زبان‌هایِ هندواروپایی یکی از خانواده‌هایِ زبانیِِ جهان اما از بزرگ‌ترین‌هایِ آن‌هاست. بیشترِ مردمِ جهان ِ امروز، به‌عنوانِ زبانِ مادری یا زبانِ دوم، می‌توانند به یکی از زبان‌هایِ این خانواده سخن بگویند.

چرا بایستی زبان انگلیسی را بیاموزیم؟

جهت چه زبان انگليسي را بياموزيم؟ آيا صرف و قدري هزينه براي يادگيري زبان انگليسي واقعا ً مهم است؟
اما شايد به نظر برسد نيازي به اين بحث نباشد خود شما بتوانيد مفصلاً به اين سؤال جواب بدهيد. اما بهتر است قدري دقيق تر و علمي تر به اين بحث بپردازيم. قطعاً آگاهي بيشتر شما، در افزايش انگيزه شما موثر خواهد بود. اما در مطلب ديگري به مبحث “انگيزه” خواهم پرداخت.

اينکه شما زبان انگليسي را بياموزيد، ممکن است بهترين کاري باشد که شما مي‌توانيد براي بازبینی و ارتقاء زندگي انجام دهيد. شايد در نظر شما اين حرف اغراق آميز باشد، ولي…
درست است! آيا فکر نمي کنيد دسترس و نگرانی ي به اطلاعاتي که افراد ديگر نمي‌توانند آنها را کسب کنند، گفتگو و نامه نگاري با افراد محبوبي که ديگران نمي‌توانند با آنها رابطه برقرار کنند، تحت تأثير قرار دادن اطرافيان خود، برداشتن گامهاي بزرگ در زمينه شغلي، و مسافت زياد زيادي از ديگران پيشي گرفتن، چقدر مي تواند هيجان انگيز باشد؟
بله! شما مي‌توانيد به تمام اينها دست يابيد، اگر زبان انگليسي را بخوب ي بياموزيد.

به دانش دست پيدا کنيد

به چه چيز علاقمنديد؟ علم؟ موسيقي؟ کامپيوتر؟ سلامت ي؟ تجارت؟ ورزش؟ يا…؟ رسانه‌هاي امروزي، نظير اينترنت، تلويزيون مطبوعات، به شما اين امکان را مي‌دهد تا به دانش مربوط به موارد دلخواه خود، دسدلهره و ترس ي تقريباً نامحدود داشته باشيد. جدا از اينها، مگر نه اين است که ما در عصر اطلاعات زندگي مي‌کنيم؟
اينجا تنها يک مساله وجود دارد. بيشتر اين دانش به زبان انگليسي است!

در اينجا به بعضی از اطلاعاتی که شما می توانيد با دانستن انگليسی به آنها دست يابيد، اشاره می کنيم:
اکثر صفحات وب. ميلياردها صفحه اطلاعات در وب وجود دارد. خيلي جالب است که يادگيري فقط يک زبان به شما امکان دسترس ي به تقريباً تمام اين دانش را در اينترنت مي‌دهد.
کتابها، در هر موضوعي، از همه جهان . کتابهاي نويسندگان انگليسي آمريکايي کتابهاي ترجمه شده از ديگر زبانها را بخوانيد. اصلاً هرآنچه را که مورد علاقه شماست، مي‌توانيد در مورد آن به زبان انگليسي بخوانيد!
مطبوعات. فقط مجلات روزنامه‌هاي انگليسي زبان مي‌تواند در هر پارت دنيا به فروش برود. شما مجبور نيستيد دنبال Time ، Newsweek ، يا International HeraldTribune بگرديد!
علم. زبان انگليسي کليد راهيابي به دنياي علم است. در سال ۱۹۹۷، ۹۵درصد مقالات درScience Citation Index (يک ليست بين‌المللي از نوشته‌هاي علمي) به زبان انگليسي بودند. فقط در حدود ۵۰ درصد آنها از کشورهاي انگليسي زبان نظير ايالات متحده آمريکا يا انگليس بودند.
گزارشهاي خبري. شبکه‌هاي تلويزيوني بين‌المللي از قبيل CNN و NBC را تماشا کنيد. آنها اخبار با بسيار سريعتر حرفه‌اي تر از شبکه‌هاي ملي کوچکتر پخش مي‌كنند شما مي‌توانيد هرجاي دنيا آنها را مشاهده کنيد.

با افراد رابطه برقرار کنيد

ما مايليم تا زبان انگليسي را زبان رابطه بناميم. چرا؟ زيرا به نظر مي‌رسد تمام مردم دنيا توافق کرده ‌اند تا از انگليسي جهت مکالمه با يکديگر مصرف کنند.
در حدود ۱,۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰ نفر در دنيا به زبان انگليسي سخن مي‌گويند. ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ نفر ديگر نيز در حال فراگيري آن هستند .
۷۵ درصد نامه‌ها کارت‌پستالهاي دنيا به زبان انگليسي نوشته شده‌ است.
تقريباً تمام کنفرانسها و رقابتهاي بين‌المللي نظير المپيک به زبان انگليسي برگزار مي‌شود.
ديپلمات‌ها سياستمدارها از کشورهاي گوناگون در بعضي موارد از زبان انگليسي جهت رابطه با يکديگر استفاده مي‌کنند. انگليسي زبان اصلي سازمان‌هايي همچون سازمان ملل متحد، ناتو و همکاري‌ آزاد تجاري اروپا است.

اگر شما بتوانيد به زبان انگليسي رابطه برقرار کنيد، مي‌توانيد:
با افرادي از همه دنيا ارتباط بگيريد. در مورد انديشه‌ها و نظرات خود در گروههاي بحث در اينترنت حرف کنيد. به اشویِژگزینشه محبوب ايميل بزنيد. از زندگي فرهنگ آنها چيزهايي بياموزيد و فرهنگ و آئين و مذهب را به ديگران معرفي کنيد.
به آساني مسافرت کنيد. هرجا مي‌رويد با مردم رابطه برقرار کنيد. در بيش از صد کشور به زبان انگليسي حرف مي‌شود. راه را بپرسيد، مکالمه کنيد، يا… درخواست یاری کنيد. چه کسي مي‌دانيد، ممکن است روزي انگليسي زندگي شما را نجات دهد!

کار خود را به جلو برانيد

اگر شما خواهان يک شغل خوب در تجارت، تکنولوژي علم هستيد، از جاي حرکتي بکنيد از همين اکنون شروع به يادگرفتن زبان انگليسي کنيد! ( چنانچه شما هم اکنون يک شغل بهتر داريد، قبل از آنکه آن را از دست بدهيد به فراگيري زبان انگليسي اقدام کنيد! )

دانستن زبان انگليسي به شما اجازه ميدهد تا:
به شغل رؤيايي خود دست يابيد هر چه بيشتر درآمد کسب کنيد.
به دانش فني دست پيدا کنيد. زبان انگليسي زبان تکنولوژيبخصوص ً تکنولوژيهاي برتر نظير علوم کامپيوتر، ژنتيک و پزشکي است. چنانچه قصد داريد تا در مورد تکنولوژي چيزي بخوانيد، اقطعا لاً مجبور خواهيد بود تا اينکار را به زبان انگليسي انجام دهيد.
علوم کامپيوتر را فرا بگيريد. مقالات قني را بدون هيچ مشکلي بخوانيد و يا مقالات را بنويسيد!
يک تاجر با کلاس جهان ي باشيد. آسان است. تجارت جهان ي به زبان انگليسي انجام مي‌گيرد و امروزه تمامي کار و کسب ها بين‌المللي است. بنابراي ن اگر مي‌خواهيد وارد اين بازي شويد، بايد زبان انگليسي را بدانيد؛ براي ارتباط با ديگر کارورزان و تاجران، رفتن به کنفرانسها، خواندن مجلات و روزنامه‌هاي بين‌المللي در زمينه هاي کار و تجارت …
دانشمند بهتري شويد. با پژوهشگران ديگر کشورها ارتباط بگيريد، به کنفرانسهاي بين‌المللي برويد، از مراکز آکآدم يک خارج از کشور ديدن کنيد. با بررسي روزنامه‌ها، کتابها مجلات از کشفيات جديد علمي باخبر شويد.
از کامپيوتر خود خوبتر استفاده کنيد. بيشتر عملکرده اي کامپيوتر به زبان انگليسي است، بناجهت ن آنها را بهتر مي‌فهميد يک کارمند بهتري خواهيد شد.
مهارتهاي جديدي براي کار بياموزيد. در بخش “به دانش دست پيدا کنيد” به فوايد زبان انگليسي در يادگيري پرداخته ايم.

آنچنان از هنر لذت ببريد که قبلاً هرگز نبرده‌ايد!

زبان انگليسي به شما اين امکان را مي‌دهد تا فرهنگ دنيا را احساس کنيد، کاري که از عهده هيچ زبان ديگري بر نمي‌آيد. با دانشي خوب از زبان انگليسي مي‌توانيد کارهاي فوق‌العاده اي انجام دهيد:
ورژن ‌هاي اصلي فيلم‌هاي آمريکايي انگليسي را تماشا کنيد. يکبار که امتحان کرديد، هرگز به نسخه ‌هاي دوبله شده بر نخواهيد گشت.
کتابهاي بزرگ را بخوانيد. هر کتاب معروف يا به زبان انگليسي نوشته يا به انگليسي ترجمه شده است. عنوانهاي بسيار زيادي وجود دارند؛ از نمايشهاي کلاسيک نظير هملت گرفته تا داستانهاي هيجان‌انگيز مدرن مثل پارک ژوراسيک.
از موسيقي انگليسي زبان بيشتر لذت ببريد. باور کنيد: موسيقي خيلي خوبتر خواهد بود چنانچه شما بتوانيد کلمات را درک کنيد.


انگليسي فقط پرفرد دترين زبان در دنيا نيست، بلکه يکي از آسانترين زبانها براي يادگيري و مصرف است:

الفباي ساده. نماد خاصي نظير é يا ü ندارد. کلمات sweet ، part ،film را در کامپيوتر خود تايپ کنيد. اکنون süß (آلماني)، (لهستاني) و (روسي) را امتحان کنيد. کدام ساده‌تر است؟
جمع بستن آسان. به طور ساده s به يک کلمه اضافه مي شود. تعداد استثنائات بسيار اندک است.
کلمات براي يادگيري آسان هستند . در فرانسوي، la fille و le chien و در آلماني، das Mädchen و der Hund وجود دارد. در انگليسي آنها فقط a girl و a dog هستند .
کلمات کوتاه. بيشتر کلمات پايه کوتاه هستند : run ،work ،big ،go ،man. کلمات بلند کوتاه شده اند:OS = operating system ،fridge = refrigerator. زبان انگليسي زمان شما را تلف نمي‌کند!
کلمات تغيير نمی کنند. ولي در بسياري از زبانها، يک لغت اشکال بسياري دارد:

English: The man is blind.
German: Der Mann ist blind.

English: This is a blind man.
German: Das ist ein blinder Mann.

English: I see a blind man.
German: Ich sehe einen blinden Mann.

تمام را You صدا کنيد. شما به رفیق خود معلم مي‌گوييد: “?Do you speak English” در زبان‌هاي ديگر، شما بايد از کلمه درست جهت فرد مناسب استفاده کنيد. در انگليسي، تمام يکسانند!
انگليسي همه‌جا دارد. شما مي‌توانيد به سادگي به تلويزيون، موسيقي، وب‌سايتها، مجلات و … به زبان انگليسي دساسترس ي پيدا کنيد. شما مجبور نيستيد از طريق کتابهای درسی کسل کننده بياموزيد. شما مي‌توانيد ياد بگيريد و در همان زمان از انگليسي استفاده کنيد. مصرف از انگليسي از اهميت خاصي برخوردار است، چرا که باعث تمايل بيشتر شما به يادگيري مي‌شود.

احساس رضايت کنيد

زبان انگليسي نه فقط مفيد است، بلکه حس رضايتمندي بسياري به شما مي‌دهد:
پيشرفت و اصلاح حس فوق‌العاده‌اي بدست مي‌دهد. ما هرگز لحظه‌اي را که دريافتيم مي‌توانيم به زبان آمريکايي صحبت پروگرام ‌هاي تلويزيون را به زبان انگليسي تماشا کنيم، فراموش نمي‌کنيم.
شما از يادگيري زبان انگليسي لذت خواهيد برد، چنانچه به ياد داشته باشيد که هر ساعتي که شما صرف مي‌کنيد، شما را به سطح مطلوب نزديکتر مي‌کند.
استفاده از انگليسي مفرح نيز هست، چرا که هر عبارت ‌اي که مي‌گوييد يا مي‌نويسيد، تداعي کننده موفق يت شماست.

زبان انگليسي از شما يک آدم نيرومندتر و بانشاط‌تر مي‌سازد. تصور تعدادي از موقعيت‌هايي که دانستن انگليسي در آنها به شما يک احساس خيلي خوب مي‌دهد، چندان دشوار نيست.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تاپ دی اپلیکیشن درخواست خودرو 

برنامه حمل و نقل هوشمند درون شهری در این مطلب می خواهیم با معرفی قدرتمندترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان