سرخط خبرها
خانه / دانلود کتاب / دانلود کتاب چهار ساعت در شتیلا

دانلود کتاب چهار ساعت در شتیلا

دانلود کتاب چهار ساعت در شتیلا

|دانلود کتاب چهار ساعت در شتیلا از ام اس پی پرتال|

4saat dar shatilka دانلود کتاب چهار ساعت در شتیلا

نام :  چهار ساعت در شتیلا
نویسنده: ژان ژنه
حجم:۰٫۶  مگابایت
صفحات:۳۶
فرمت:pdf
زبان: فارسی
توضیحات:ژان ژنه  شاعر، رمان‌نویس و همچنین دیدن کردن و نمایش‌نامه‌نویس فرانسوی بود که فعالیت سیاسی نیز داشت. در سال شمسی‌های آغازین زندگی، ولگرد و همچنین خرده‌مجرم بود ولی باید توجه داشت بعدها به نویسندگی روی آورد. آثار عمدهٔ او عبارتند از رمان‌های دعوای برست، روزنگاری‌های دزد و همچنین بانوی گل‌های ما و همچنین نمایشنامه‌های بالکن، سیاه زنگی ها، پیشخدمتان و همچنین پرده‌ها. از مهم ترین آثار ژنه نمایشنامه سیاه زنگی ها می باشد که سه بار به پارسی ترجمه شده. نخستین بار احمد کامیابی مسک آن نمایشنامه را از اصل فرانسه ترجمه و همچنین چاپ کرد. بهمن محصص و همچنین احمد کامیابی مسک از نخستین مترجمان آثار ژنه در ایران به شمار می‌روند. ژنه بر خلاف ساموئل بکت و همچنین اوژن یونسکو به دشوار نویسی شناخته شدن و شهرت خواهد داشت.ژنه را یک نجار و همچنین خانواده‌اش در شهرستان پهناور و بزرگ کردند که، بر اساس زندگی‌نامهٔ نوشتهٔ ادموند وایت، پر محبت و همچنین با توجه بودند. در حالی که نمره‌های مدرسه‌ای‌اش عالی بودند، کودکی‌اش مجموعه‌ای از گریز و فرار از منزل و خانه و همچنین دزدی‌های خرده‌ریز را هم دربرداشت (اگرچه به نظر وایت ادعاهای بعدی ژنه مبنی برداشتن کودکی غمزده و همچنین پر از فقر جهت تطابق با تصویر قانون‌شکن او بزرگنمایی شده می باشد).بعد از مردن و مرگ مادرخوانده، ژنه به زوجی سالمند سپرده شد ولی باید توجه داشت تنها کمتر از دو سال شمسی با آنان ماند. بر اساس گفته‌های زن آن هم خانواده، «ژنه شب‌ها بیرون می‌رفت و همچنین انگار آرایش هم می‌کرد.» یک بار مقدار بسیاری پول را حیف‌ومیل کرد؛ پولی که در سفرش به نمایشگاهی، به او سپرده بودند. به همین خاطر و همچنین به دلیل بدرفتاری‌های دیگر، شامل خیابان‌خوابی‌های مکرر، در ۱۵ سالگی به «مستعمرهٔ تأدیبی مترِی» فرستاده شد و همچنین از ۲ سپتامبر ۱۹۲۶ تا ۱ مارس ۱۹۲۹ در آن هم‌جا بازداشت بود. او همچنین در کتاب «معجزهٔ گل سرخ» (۱۹۴۶) گزارشی از آن دوران بازداشت می‌دهد که در ۱۸ سالگی با پیوستنش به لژیون خارجی به پایان رسید. در نهایت گرفتار اتهام بی‌شرافتی بر مبنای اعمال همجنسگرایانه شد و همچنین دوره‌ای را به عنوان ولگرد، دزد خرده‌پا و همچنین روسپی در اروپا گشت – تجربه‌هایی که در روزنگاری‌های دزد (۱۹۴۹) بازگو می‌کند. بعد از بازگشت به پاریس در ۱۹۳۷، ژنه با اتهام های دزدی، بهره بری و استفاده از اوراق جعلی، ولگردی،  و همچنین جرم و جنایت‌های دیگر مدام بازداشت، زندانی و همچنین سپس آزاد می‌شد. ژنه در زندان نخستین شعرش، «نکوهش مردن و مرگ»، را سرود و همچنین به هزینهٔ فردی یا شخصی چاپ کرد، و همچنین رمان «بانوی گل‌های ما» را نوشت (۱۹۴۴). او همچنین در پاریس بعد از دوندگی خود را به ژان کوکتو شناساند؛ کسی که تحت تاثیر نوشتار ژنه قرار گرفت. کوکتو از روابطش بهره گرفت تا رمان ژنه را به چاپ برساند و همچنین در سال شمسی ۱۹۴۹، هنگامی که ژنه زیر سایهٔ تهدید اعدام بعد از ده محکومیت قرار داشت، کوکتو و همچنین دیگر چهره‌های معروف و مشهور همچون ژان پل سارتر و همچنین پابلو پیکاسو، در اقدامی موفقیت‌آمیز به رییس‌جمهور فرانسه طومار نوشتند تا حکم به تعلیق در آید. ژنه دیگر به زندان بازنگشت.
ژنه تا سال شمسی ۱۹۴۹ پنج رمان، سه نمایشنامه و همچنین شعرهایی پرشمار نگاشته بود. تصویر بی‌پرده و همچنین اغلب عامدانه تحریک‌آمیز او از همجنسگرایی و همچنین جرم و جنایت آنگونه بود که کارهایش تا اوایل دههٔ ۱۹۵۰ در آمریکا ممنوع شده بود. سارتر تحلیلی طولانی از رشد وجودی ژنه (از ولگرد به نویسنده) با عنوان «ژنهٔ قدیس» (۱۹۵۲) نوشت که بدون نام نویسنده به عنوان جلد اول مجموعهٔ آثار ژنه چاپ شد. ژنه به شدت تحت تاثیر تحلیل سارتر قرار گرفت و همچنین در پنج سال شمسی بعد از آن هم چیزی ننوشت. در میانهٔ سال شمسی‌های ۱۹۵۵ تا ۱۹۶۱ سه نمایشنامهٔ دیگر و همچنین مقاله‌ای نوشت با عنوان «از رامبراندِ تکه‌شده به چهار قسمت و بخش مساوی و همچنین پرتاب‌شده به توالت چه می‌ماند» -که تحلیل ژاک دریدا از ژنه در اثر الهام‌بخشش، «شیشه»، بر پایهٔ آن هم می باشد. در آن دوران ژنه به لحاظ عاطفی درگیر بندبازی به نام عبدالله شد. با آن همه، به دنبال شماری اتفاقات و همچنین خودکشی عبدالله در ۱۹۶۴، ژنه گرفتار دورانی از افسردگی و همچنین حتا تلاش جهت خودکشی شد.
از سال شمسی‌های پایانی دههٔ ۱۹۶۰، ژنه با ابراز ارادت به دانیل کُن-بندی بعد از رویدادهای ماه مهٔ ۱۹۶۸، به لحاظ سیاسی هم فعال شد. او همچنین در تظاهرات جهت جلب توجه‌ها به شرایط زندگی مهاجران فرانسه شرکت کرد. در سال شمسی ۱۹۷۰ پلنگ‌های سیاه او را به ایالات متحد دعوت کردند و همچنین ژنه سه ماه در آن هم‌جا ماند و همچنین به تدریس، شرکت در محاکمهٔ رهبر تیم «هووی نیوتون» و همچنین چاپ مقاله در نشریاتشان پرداخت. کمی بعد در آن هم سال شمسی شش ماه در اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی گذراند و همچنین مخفیانه با یاسر عرفات در امان دیدار کرد. ژنه که به شدت از تجربیاتش در اردن و همچنین آمریکا تکان خورده بود، ورژن و نسخهٔ نهایی و همچنین طولانی خاطرات آن تجربه‌ها را نوشت که «زندانی عشق» نام گرفت و همچنین بعد از مرگش چاپ شد. او همچنین همچنین از «تیم آگاهی‌بخشی زندان» آنجلا دیویس، جرج جکسون، میشل فوکو و همچنین دانیل دوفر پشتیبانی کرد. همین‌روش با فوکو و همچنین سارتر در اعتراض به رفتار وحشیانهٔ پلیس با الجزایری‌های پاریس همکاری کرد؛ پدیده‌ای که از زمان جنگ استقلال الجزایر دوام داشت و همچنین بدن‌های کتک‌خورده، شناور بر رود سن دیده می‌شدند

لینک دانلود:

download دانلود کتاب چهار ساعت در شتیلادانلود با لینک مستقیم

رمز فایل:

  • پسورد:www.mihandownload.com

راهنمای دانلود:

جهت دانلود، به روی عبارت “دانلود” کلیک کنید و همچنین منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر می شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و همچنین منتظر بمانید تا دانلود تمام می شود.

در صورتی که نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می می شود جهت دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و همچنین مخصوصاًinternet download managerاستفاده کنید.

در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی می باشد در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود می شود.

فایل های قرار داده شده جهت دانلود به منظور کاهش حجم و همچنین گرفتن سریعتر فشرده شده اند، جهت خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزارWinrarو یا مشابه آن هم بهره بری و استفاده کنید.

کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارتwww.mihandownload.comمی باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و همچنین در هنگام تایپ به اوضاع EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر می باشد کلمه رمز را تایپ کنید و همچنین از Copy-Paste آن هم بپرهیزید.

چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده می باشد و همچنین می بایستی مجدداً آن هم را دانلود کنید.

فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام بهره بری و استفاده ممکن می باشد توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در آن گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.

دانلود کتاب چهار ساعت در شتیلا در تاریخ ۱۰ March 2016 | 3:45 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دانلود کلیک روزنامه جام جم شماره ۶۸۰

دانلود کلیک روزنامه جام جم شماره ۶۸۰ |دانلود کلیک روزنامه جام جم شماره ۶۸۰ از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان