سرخط خبرها
خانه / مقالات / نقش پشم سنگ مواجهه با آتش سوزی

نقش پشم سنگ مواجهه با آتش سوزی

%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D9%82 %D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%84 %D8%AF%D8%B1 %D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1 %D8%AD%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA نقش پشم سنگ  مواجهه با آتش سوزی

عایق الاستومری

آتش سوزی یکی از حوادث زیان بار و جبران ناپذیری است که امروزه بسياري از سازه ها را تحت الشعاع قرار داده است ساختمان های نسل جدید با ساختمان های کوچک گذشته خیلی مفرق تر هستند در این ساختمان ها چنانچه آتش سوزی بوجود آید آتشنشان ها با مصالح نو تر و خشن تری مواجه می باشند در اکثر موارد مهار آتش زمانی انجام می شود که ساختمان دچار خسارت ۴۰% شده است در یک ساختمان تجاری بزرگ چنین خسارتی, نرخ هنگفت و جبران ناپذیری برای صاحبان ساختمان است .
چاره کار چیست ؟
بعد از نگاه اجماعی به صورت مسئله متذکر می شویم می بایست در ساختمان از مصالحی استفاده کنیم که به روند آتش سوزی یا چنین حادثه هایی سرعت نبخشیده و تا میزان امکان در مقابل آن پایداری نماید . علاوه بر مصالح می توان با رویکرد صرفه جویی در انرژی از عایق های مثل پشم سنگ , پشم سرامیک , عایق الاستومری استفاده کرد و هم در مقابل آتش ایستاد و هم در مقابل نرخ های رو به بیشتر شدن انرژی ساختمان, چون به وسیله عایق کاری ساختمان سری ی که عایق می شود در تابستان خنک تر و در زمستان گرم تر است در مدت قليلي تعرفه عایق کاری جبران می شود و هم اینکه چنانچه آتش سوزی حادث شودعایق باعث پیشگیری از سوختن ساختمان می شود و ویژگی تدافع داخلی مقابل آتش را برای ساختمان به ارمغان می آورد .
همان گونه که FSEU در گزارش خود بیان کرده است بسياري از مرگ ها در حوادث آتش سوزی رخ می دهد این مجمع از ساختمان سازان در خواست کرده است که بوسیله استفاده از مصالح مقاوم در مساوی آتش و همچنین عایق پشم سنگ در مقابل حوادث دلخراش بایستند تلفات آتش سوزی در ساختمان را تا میزانی کاهش دهند . طبق این گزارش آتش جان ۴ هزار اروپایی را در سال می گیرد و نزدیک ۲۰۰ نفر برای حوادث آتش سوزی به بیمارستان مراجعه می کنند.
چنانچه به تیتر اخبار حوادث در کشور خودمان هم نبرخي بیاندازیم می بینیم که بسیار زیاد ی از حوادث اتفاق افتاده در رابطه با آتش آتش سوزی است و در گاهي موارد حتی این آتش سوزی ها عمدی تشخیص داده شده است که ممکن است از غرض ورزی های شخصی بوجود آمده باشد ولی خسارات جانی مالی زیاد جبران ناپذیری بوسیله تصمیم گیری غلط فرد بوجود امده است.
علاوه بر اقدامات پیشگیرانه مثل مصرف از عایق پشم سنگ در ساختمان باید لوازم اطفاء حریق تهیه دیده شده باشد تا افرادی که داخل ساختمان هستند و در زمان شروع آتش سوزی هستند بتوانند به راحتی آتش را با کپسول خاموش کنند یا سیـستم اطفاء حریق ضد دود که در زیاد ی از ساختمان های مصرف می شود و به شکل اتوماتیک ی عمل خاموش کردن آتش را انجام می دهند .
نتیجه گیری
مقوله آتش سوزی در ساختمان مبحث خیلی خیلی مهم است برای مواجهه با آن بایستی از راهکار های پیشگیرانه مثل مصالح مناسب و عایق های چون پشم سنگ مصرف کرد تا جلوی حوادث آتش سوزی عمدی سهوی که در ساختمان اتفاق می افتد را گرفت.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تاپ دی اپلیکیشن درخواست خودرو 

برنامه حمل و نقل هوشمند درون شهری در این مطلب می خواهیم با معرفی قدرتمندترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان