خانه / مقالات / کاربردهای انواع چوب لباسی

کاربردهای انواع چوب لباسی

در کمد هایتان را باز بکنید و بدقت به چوب لبـاس ی های آویزان شده به میله مهم کمد نگاه بکنید . تنوعی در جنس مدل آن ها می بینید؟ به نظرتان چه فرق ی در فرد د انواع چوب ی وجود دارد؟

e6e7311ea7231a140947dfae13e9fcf6 کاربردهای انواع چوب لباسی
جالباسی

جالباسی

دکوراسیون

در کمد لبـاس هایتان را باز بکنید و بدقت به چوب لبـاس ی های آویزان شده به میله مهم کمد نگاه بکنید . تنوعی در جنس و مدل آن ها می بینید؟ به نظرتان چه فرق ی در فرد د انواع چوب ی وجود دارد؟

نکند تمام لبـاس هایتان –با هر نوع و فرمی که هستند – روی چوب لباس ی های فلزی –که همراه های خشکشویی شده به مشتری داده می شوند– آویزان شده اند؟

در کمد تمام ما انواع انواع چوب لباس ی ها حاوی فلزی بدون روکش، فلزی با روکش نازک، پلاستیکی، چوبی ترکیبی از چوب فلز یافت می شود که یا خودمان آن ها را خریداری کرده ایم یا خرید لباس ، چوب ی مخصوصش همراه آن بوده است ولی موضوع اینجاست که اکثرا ما اکثرا موقع آویزان کردن ها در کمد با وجود چوب لباس ی های متنوع، هر چوب لبـاس ی خالی ای را که در دسترس است، برداشته لبـاس را روی آن آویزان می کنیم؛ آن زمان اعتراض می کنیم که نمی دانیم براي چه کت دامن یا کت و شلوار نوی ما بعد از مدتی آویزان بودن داخـل کمد، سرشانه هایش بد فرم چین دار شده دیگر شکل اولیه را روی بدن ما ندارد؛ درصورتی که مقصر مهم خودمانیم زیرا انتخاب ما برای چوب ی مناسب، درست نبوده است.

بله، تعجب نکنید. لباس ها، قدیم از وزن، جنس و میزان استقامت چوب لباس ی، باتذکر به فرمشان بایستی بوسیله چوب لباس ی مناسبی به میله کمد آویخته شوند. در واقع چوب لبـاس ی ها نه فقط وسائل آویزان کردن ها هستند بلکه نقش حفاظت کننده از فرم آن ها را نیز برعهده دارند. در همین راستا ما به معرفی تعدادی از مهم ترین پرکاربر د ترین چوب لبـاس ی ها –باتوجه به نوع کاربر دشان– می پردازیم:

۱ نوع از چوب لباس ی دارای یک آویز و دو بازوی مایل است که فرم شانه آدم را دارد. این نوع چوب ی ها را جهت آویزان کردن انواع و انواع بلوز ها پیراهن های دکمه دار مردانه زنانه مورد استفاده قرار می دهند.

۲ چوب لباس ی هایی که فرم کلیپس دارند در واقع دو بازوی آن ها با استفاده از فلزی روی هم به صورت محکم قرار می گیرند، ویژه آویختن شلوارهایی با پارچه های نازک ظریف می باشند . همچنین لایه ای از ابر بصورت فشرده لبه داخلی این بازو را می پوشاند تا روی پارچه فشار بسياري وارد نیامده به اصطلاح جا نیندازند.

۳ شلوارهای با پارچه های ضخیم تر مانند جین، کتان یا مخمل کبریتی که برای قرارگرفتن روی میله چوب لباس ی نیازی به گیره یا کلیپس ندارند را روی چوب لبـاس ی هایی با میله گرد ضخیم بیاویزید؛ همچنین ، انتهای بازوهای طرفین میله که با زاویه ای تند تر به میله وصل شده مانع از افتادن شلوار روی زمین می شود. همچنین این، از بازوی این نوع چوب ی هم می توانید برای آویختن پیراهن های مردانه مصرف بکنید .

۴ دامن از عبارت لبـاس هایی است که برای آویختن آن راه های مختلف ی وجود دارد. به عنوان مثال اگر در دو طرف کمر دامن شما دو بند حلقه مانند روبانی دوخته شده است، می توانید هریک از بند ها را به گیره های کوچکی که اکثرا در دو بازوی اکثرا چوب ی های پلاستیکی و گاهي از انواع چوبی قرار دارد بیاویزید ولی در این حالت دامن به صورت صاف آویخته نخواهد شد؛ پس برای این کار، چوب ی های گیره دار در هر شکل و مد ی که باشند، بهتریـن گزینش اند. به این ترتیب که روی میله پایینی این گونه چوب لبـاس ی ها اکثرا ٌ دو گیره وجود دارد که کمر دامن را محکم گرفته و آن را به همان حالت صاف آویزان می نماید .

۵ جهت آویختن دست لباس که اجزای آن دوتکه یا سه تکه است – حاوی کت شلوار و جلیقه، بلوز شلوار و مانند این ها، چوب ی ای را گزینش بکنید که زاویه دو بازوی آن باز باشد تا بتواند حالت فرم کت یا بلوز را بهتر نگهدارد؛ همچنین میله ای جهت آویختن شلوار باشد.

۶ وقت ی می خواهید کت تکی را به چوب لباس ی بیاویزید بخصوص چنانچه از جنس ضخیم و زمستانی باشد لازم نیست که چوب لبـاس ی میله دار انتخاب بکنید . نکته قابل توجه – بمخصوص در مورد کت های مردانه گزینش چوب ی ای با داشتن فرم شانه در دو سر بازوی آن است.

۷ همچنین برای آویختن پالتو ها هم بایستی از این نوع چوب لباس ی مصرف کرد ولی باتوجه به اینکه این مدل چوب لبـاس ی ها در دو نوع پلاستیکی و چوبی تولید می شوند، چنانچه می خواهید جهت پالتویتان چوب لباس ی گزینش بکنید ، نوع چوبی آن محکمتر است.

۸ ژاکت ها، مانتو ها بلوزهای بافتنی هم برای آویخته شدن به چوب لبـاس ی فرم دار نیاز دارند زیرا این قبیل ها تحت کوچک ترین فشاری فرم گرفته تغییر ظاهر پیدا می کنند؛ پس آن ها را روی چوبی آویزان بکنید که شکل لبـاس را حفظ نماید .

۹ آویزان کردن شال، روسری مقنعه جهت تمام خانم ها یک معضل بزرگ شده است؛ درحالی که انتخاب چوب لبـاس ی های چندمیله دار جهت این منظور، می تواند زیاد مساله گشا باشد. حداقل دیگر ضروری نیست دربه در دنبال روسری خود در زیر بقیه لبـاس ها بگردید.

۱۰ اکثرا ما اکثرا ٌ برای آویزان کردن های رسمی دخمل انه یکی از انواع چوب لبـاس ی های معمولی را انتخاب می کنیم؛ درحالی که در این تقسیم بندی ها جهت پیراهن های رسمی ویژه مهمانی زنانه هم فکری شده است. این چوب ی ها با لایه ای ابر روکش پارچه ای پوشیده شده اند. شما می توانید این قبیل چوب لباس ی ها را در فروشگاه های ویژه فروش حوله، روتختی مانند این ها پیدا بکنید ولی به جای آنکه به دنبال این مدل چوب لبـاس ی بگردید ابه احتمال زیاد لا مبلغ گزافی نیز بپردازید، از چوب ی های معمولی چوبی بدون میله مصرف کرده و آن ها را با لایه ای از ابر یا پشم شیشه و پارچه روکش بکنید .

چوب لبـاس ی های مفرق

به اضافه پیشنهاد های فوق، چوب لبـاس ی های دیگری با کاربر دهای ویِژگزینشه تر کمابیش یافت می شود که تولید انبوه تر آن ها می تواند راهی جهت ایجاد هرچه بیشتر نظم و دسترسی آسان تر به لوازم مربوط در کمد ها باشد. به عنوان مثال چوب لباس ی با فرمی کاملا مفرق جهت آویزان کردن کمربند ها، شال، دستمال گردن و حتی روسری های نازک و ظریف.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اموزش کسب درآمد از اینستاگرام

اموزش کسب درآمد از اینستاگرام در این مطلب قصد داریم با اموزش کسب درآمد از اینستاگرام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان