سرخط خبرها
خانه / مقالات / لنز شما می تواند باعث موفق یت یا شکست شما شود: آنچه باید برای هر نوع عکاسی مصرف بکنید

لنز شما می تواند باعث موفق یت یا شکست شما شود: آنچه باید برای هر نوع عکاسی مصرف بکنید

وقتی بحث تجهیزات عکاسی بیان باشد، لنزها تمام چیز می باشند . شما می توانید
food photography 03 lenzak لنز شما می تواند باعث موفق یت یا شکست شما شود: آنچه باید برای هر نوع عکاسی مصرف  بکنید
آموزش عکاسی

آموزش عکاسی حرفه ای,آموزش عکاسی,عکاسی

پرهزینه قیمت ترین دوربین هایی که نیکون و کانن می سازند را داشته باشید – نیکون D4S و کانن EOS 1DX با قیمت ۶۰۰۰ دلار – ولی اگر شما از نوع لنز درست مناسبی برای عکاسی خود مصرف نکنید، این ارزش ی ندارد. در این مطلب لنزک درباره انواع عکاسی لنز هایی که خوب است مصرف کنیم، حرف خواهیم کرد. پس چنانچه این پرسش را دارید که در هر موقعیت از کدام لنز باید استفاده بکنید ؟ و یا قصد خرید لنز (یا ارتقاء لنز فعلی) دارید، این مطلب به شما یاری خواهد کرد.

چنانچه شما در گیم بسکتبال فقط با لنز ۵۰ میلی متری ثابت پیدا بکنید ، هرگز نمی توانید از آن توپ انداختن ها در حلقه یا خطاهایی که در طول بازی اتفاق می افتد عکـس بگیرید. چنانچه شما بدون هیچ چیزی جز لنز ماکرو در جلسه عکاسی پرتره حاضر شوید، شاید در انتها عکـس های عالی از چشـم های سوژه به دست آورید، اما هیچ پرتره ای که ارزش یک آلبوم خانوادگی را داشته باشد، ثبت نخواهید کرد. چنانچه شما سعی دارید عکس جالب های خیره کننده از مواد غذایی ایجاد بکنید ، اما تنها یک لنز واید (عریض) برای کار کردن دارید، احتمـا لا قادر به نشان دادن تمام بافت ها و جزئیات کوچک غذاهایی که می خواهید از آنها عکس زیبا بگیرید نخواهید بود.

لنزها با اهمیت می باشند ، ولی شما از کجا قرار است بدانید که در هر موقعیت از کدام لنز بایستی استفاده بکنید ؟ این می تواند سوال سختی باشد؛ خوشبختانه، ما این کار را برای شما انجام داده ایم! دفعه بعد که در حال آماده شدن برای رفتن به عکاسی هستید یا سعی دارید بفهمید از چه لنزی باید استفاده بکنید ، در زمان خود کمی صرفه جویی کرده و نگاهي به این مطلب بیندازید.

لنز مناسب جهت عکاسی ورزشی احتمالا بسته به این که شما از چه نوع اکشنی (حرکتی) عکـس می گیرید مفرق باشد، اما در کل، عکاسی ورزشی به یک لنز بلند (فاصله کانونی زیاد ) با عمق میدان کم نیاز دارد. لنز بلند زیاد مهم است، چون اکثرا اوقات شما دقیقا در مقابل و نزدیک اکشن نخواهید بود. شما به احتمـا ل خیلی در خطوط طرفین میدان گیم خواهید بود، به چیزی با فاصله کانونی زیاد جهت ثبت تمام لحظات مهمی که دورتر از آنچه که یک زاویه باز بتواند به آن برسد اتفاق می افتند، نیاز خواهید داشت. همين طور داشتن عمق میدان کم جهت جدا کردن ورزشکاران از پس زمینه (مات کردن پس زمینه) نیز مهم است. اگر شما عکس ی از یک بازیکن فوتبال در لحظه گل زدن به دروازه حریف ثبت بکنید ، ولی در عمق میدان کامل عکس زیبا بگیرید، بازیکن با پس زمینه شارپ مخلوط خواهد شد. ولی اگر با عمق میدان کم عکس زیبا بگیرید، دیافراگم های باز مانند ۲ یا ۲٫۸، پس زمینه مات خارج از فوکوس می شود، درحالیکه بازیکن واضح شارپ باقی مانده نقطه کانونی آشکار عکس می شود.

لنزک: منظور از نقطه کانونی (focal point) سوژه مهم است که در اکثر مواقع می خواهیم واضح و شارپ باقی بماند با مات یا تار کردن پس زمینه عکس جالب (با عمق میدان کم – دیافراگم باز) تمرکز زیادتری را روی این نقطه کانونی یا سوژه اصلی مان قرار می دهیم.

لنز Canon EF 70-200mm در f/2.8 و Nikon 70-200mm در f/2.8 مورد های خوب ی می باشند . محدوده فاصله کانونی عریض، عمق میدان کم تثبیت کننده تصویر ، این لنزها را در بین عکاسان ورزشی پیشرفته به جزء مهم تجهیزات عکاسی تبدیل می کنند. چنانچه شما به دنبال چیزی با فاصله کانونی حتی زیاد تر هستید، Nikon 80-400mm در f/4.5-5.6 یا Canon EF 100-400mm در f/4.5-5.6 را تست بکنید .

زیبا یی عکاسی پرتره این است که آن را می توان با طیف وسیع ی از لنزهای مختلف جهت ثبت انواع پرتره های مختلف با خوب یت انجام داد. گفته می شود که با کیفیت ترین لنزهای پرتره به طور کلی لنزهایی با فواصل کانونی ثابت عمق میدان کم می باشند . یک لنز ثابت ۳۵ میلی متری یا ۵۰ میلی متری مورد مناسبی است چون فضای کافی جهت گنجاندن کمی از پس زمینه یا محیط در عکس را دارد، و به هر حال سوژه را نقطه کانونی اصلی تصویر می نماید . یک عمق میدان کم همين طور از این جهت خیلی مهم است که فوکوس را حتی بیشتر بر روی چشـم های سوژه شما می آورد. لنزی با دیافراگم های بازی چون f/1.2 یا f/2، با عمق میدان کمی که ارائه می دهد، به شما کمک خواهد کرد تا عکسهایی ایجاد بکنید که چشم های سوژه شما در فوکوس شارپ باشند، در حالی که بقیه چهره سوژه پس زمینه به نرمی تار شده باشند. جهت به دست آوردن چنین پرتره هایی Canon EF 50mm در f/1.2 یا Nikon AF-S 58mm در f/1.4 را امتحان بکنید .

با اهمیت ترین بخش عکاسی از غذا ها جزئیات است. اگر قطعه کوچک از میوه یا شاخه کوچک از چاشنی در جای درست خود نباشد، می تواند کل عکس را خراب نماید . برترین لنز برای مصرف در زمان فوکوس بر روی جزئیات، لنز ماکرو با عمق میدان کم است. یک لنز ماکرو توانایی فوکوس کردن بر روی جزئیات کوچکی را دارد که یک لنز واید، ثابت، یا زوم نمی تواند آنها را ثبت نماید . عمق میدان کم فوکوس را بر روی جزئیات کوچک تصویر خواهد آورد، درک قدردانی از مواد غذایی لذیذ را جهت بیننده آسان تر می نماید . جهت به دست آوردن عکـس های کلوزآپ واقعی، Canon EF 100mm در f/2.8 یا Nikon 105mm در f/2.8 را امتحان بکنید . برای افزایش ثبات، استفاده از یک سه پایه در عکاسی با یک لنز ماکرو را به یاد داشته باشید.

حقیقت این است که چنانچه از مراسم عروسی عکس زیبا می گیرید، هرگز نمی توانید لنزهای کافی داشته باشید. اما چند لنز ویِژگزینشه هستند که به شما یاری خواهند کرد تا یک گالری عکس جالب باورنکردنی برای زوج خوشبخت ایجاد بکنید تا همیشه آن را به یاد داشته باشند. یک لنز ثابت ۵۰ میلی متری یا ۸۵ میلی متری، مانند Canon EF 85mm در f/1.2 یا Nikon AF-S Nikkor 85mm در f/1.4، برای پرتره های خانوادگی عالی است – ی که عروس داماد با مادر، پدر خواهرها برادرهای ژست می گیرند. وقتی که تصاویر بعدا به صورت گالری نمایش داده شوند، مصرف از یک لنز ثابت یکسان جهت تمام پرتره های خانوادگی، ظاهر یکنواخت تری ایجاد خواهد کرد. لنز واید جهت پرتره های گروهی بزرگ، عکس جالب هایی از لوکیشن برای ثبت تصاویر رقص تصادفی بی هوا (کاندید) در انتها شب خیلی با اهمیت است. لنزی با محدوده عریض تر جهت پارت هایی از مراسم عروسی که کمتر برنامـه ریزی شده اند، وقتی که شما باید سریع فکر کرده واکنش نشان دهید یک ناحیه تعیین شده جهت عکس زیبا گرفتن از آن ندارید، ایده خوب ی است. Nikon 24-70mm در f/2.8 و Canon EF 24-70mm متری در f/2.8 هر دو مورد های فوق العاده ای می باشند چون محدوده فاصله کانونی عریض، همين طور عمق میدان کمی دارند. اینها هر دو لنزهای خوب ی جهت مصرف روزمره در هر موقعیتی می باشند .

پس دفعه بعد که دارید جهت عکاسی آماده می شوید، نگـران نباشید که می بایست از کدام لنز استفاده بکنید . با اهمیت ترین چیز این است که کاری بکنید لنز شما جهت شما خوب عمل نماید .

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل

روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل در این مطلب میخواهیم به بررسی روش های یادگیری …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان