سرخط خبرها
خانه / دانلود کتاب / دانلود کتاب دیوان ناصر خسرو

دانلود کتاب دیوان ناصر خسرو

دانلود کتاب دیوان ناصر خسرو

|دانلود کتاب دیوان ناصر خسرو از ام اس پی پرتال|

Untitled 18 دانلود کتاب دیوان ناصر خسرو

نام : دیوان ناصر خسرو
نویسنده:ناصر خسرو
حجم:۳٫۵  مگابایت
صفحات:۴۱۸
فرمت:pdf
زبان: فارسی
توضیحات:ابومعین ناصر بن خسرو بن حارث قبادیانی بلخی،معروف به ناصرخسرو  از شاعران پهناور و بزرگ فارسی‌زبان، حکیم و همچنین جهانگرد ایرانی و همچنین از مبلغان مذهب اسماعیلی بود. او همچنین بر اغلب علوم عقلی و همچنین نقلی زمان خود از قبیل فلسفهٔ یونانی و همچنین حساب و همچنین طب و همچنین موسیقی و همچنین نجوم و همچنین فلسفه و همچنین کلام تبحر داشت و همچنین در اشعار خویش به کرات از احاطه داشتن خود بر آن علوم تأکید کرده‌می باشد. ناصر خسرو به همراه حافظ و همچنین رودکی جزء سه شاعری می باشد که کل قرآن را از برداشته‌می است و خواهد بود.او همچنین در آثار خویش، از آیات قرآن جهت اثبات عقاید خودش بهره بری و استفاده کرده‌می است و خواهد بود.ناصر خسرو یکی از شاعران و همچنین نویسندگان درجه اول ادبیات فارسی می باشد که در فلسفه و همچنین حکمت دست داشته، آثار او از گنجینه‌های ادب و همچنین فرهنگ ما محسوب می‌گردند. او در خداشناسی و همچنین دینداری سخت استوار بوده‌می باشد، و همچنین مناعت طبع، بلندی همت، عزت نفس، صراحت گفتار، و همچنین خلوص او از سراسر گفتارش آشکار می باشد. ناصر در یکی از قصاید خویش می‌گوید که به یمگان افتادنش از بیچارگی و همچنین ناتوانی نبوده، او در سخن توانا می باشد، و همچنین از سلطان و همچنین امیر ترس ندارد، شعر و همچنین کلام او سحر حلال می باشد. او شکار هوای نفس نمی‌می شود، او به یمگان از پی مال و همچنین منال نیامده‌می باشد و همچنین خود یمگان هم جای مال نیست. او بنده روزگار نیست، چرا که بندهٔ آز و همچنین مستلزم و نیاز نیست، آن آز و همچنین نیازند که انسان به درگاه امیر و همچنین سلطان می‌آورند و همچنین می‌مانند. ناصر جهان فرومایه را به پشیزی نمی‌خرد. (از زبان خود ناصر خسرو). او به آثار منظوم و همچنین منثور خویش می‌نازد، و همچنین به علم و همچنین دانش خویش فخر می‌کند، آن‌کار او گاهی خواننده را وادرا می‌کند که ناصر به یک شخص خود ستا و همچنین مغرور به خودپرست قلمداد کند.

علی دشتی در آن باره می‌گوید: مردی می باشد با مناعت طبع، خرسند فروتن، در برابر رویدادها و همچنین سختی‌ها بردبار، اندیشه‌ورز، در راه رسیدن به هدف پای می‌فشارد. ناصر خسرو دربارۀ خود چنین می‌گوید:
گه نرم و همچنین گه درشت زیرا و به درستی که تیغ         پند می باشد نهان و همچنین آشکارم
با جاهل و همچنین بی خرد درشتم         با عاقل نرم و همچنین بردبارم

ناصر در سفرنامه رویدادها و همچنین قضاها را با بیطرفی و همچنین بی غرضی تمام نقل می‌کند. ولی باید توجه داشت زمانی‌که به زادگاهش بلخ می‌رسد و همچنین به امر دعوت به مذهب اسماعیلی مشغول می‌می شود، ملّاها و همچنین فقها سد راه او شده و همچنین عوام را علیه او تحریک نموده، منزل و خانه و همچنین کاشانه‌اش را به‌نام قرمطی، غالی و همچنین رافضی به آتش کشیده نیت و اراده جانش می‌کنند، به آن سبب در اشعار لحن او اندکی در تغییر می‌کند، مناعت طبع، بردباری و همچنین عزت نفس دارد ولی باید توجه داشت نسبت گرایش به مذهب اسماعیلی و همچنین وظیفه‌ای که به او همچنین واگذار شده بود و همچنین نیز رویارویی با علمای اهل سنت و همچنین با سلجوقیان و همچنین خلیفگان بغداد که مخالفان سرسخت اسماعیلیان بودند، ستیز و همچنین پرخاشگری در او همچنین بیدار می‌می شود، به فقیهان و همچنین دین‌آموختگان زمان می‌تازد و همچنین به دفاع از خویشتن می‌پردازد.

 

لینک دانلود:

download دانلود کتاب دیوان ناصر خسرودانلود با لینک مستقیم

رمز فایل:

  • پسورد:www.mihandownload.com

راهنمای دانلود:

جهت دانلود، به روی عبارت “دانلود” کلیک کنید و همچنین منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر می شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و همچنین منتظر بمانید تا دانلود تمام می شود.

در صورتی که نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می می شود جهت دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و همچنین مخصوصاًinternet download managerاستفاده کنید.

در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی می باشد در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود می شود.

فایل های قرار داده شده جهت دانلود به منظور کاهش حجم و همچنین گرفتن سریعتر فشرده شده اند، جهت خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزارWinrarو یا مشابه آن هم بهره بری و استفاده کنید.

کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارتwww.mihandownload.comمی باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و همچنین در هنگام تایپ به اوضاع EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر می باشد کلمه رمز را تایپ کنید و همچنین از Copy-Paste آن هم بپرهیزید.

چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده می باشد و همچنین می بایستی مجدداً آن هم را دانلود کنید.

فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام بهره بری و استفاده ممکن می باشد توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در آن گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.

دانلود کتاب دیوان ناصر خسرو در تاریخ ۸ May 2016 | 2:15 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دانلود کلیک روزنامه جام جم شماره ۶۵۹

دانلود کلیک روزنامه جام جم شماره ۶۵۹ |دانلود کلیک روزنامه جام جم شماره ۶۵۹ از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان