سرخط خبرها
خانه / مقالات / روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل

روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل

روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل

در این مطلب میخواهیم به بررسی روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل بپردازیم. در صورتی که به آموزش زبان انگلیسی علاقه مند هستید و رفتن به کلاس های مختلف برای شما مقدور نیست، این مقاله میتواند راهنمای خوبی جهت رسیدن شما به خواسته تان می باشد.

تا حالا به این فکر کرده  اید که چقدر خوب می شد چنان چه زبان انگلیسی را در خانه ی خودتان یاد می گرفتید؟ هم بسیار راحت هست و هم خصوصیت ها ی زیاد دیگری دارد. برای مثال چنان چه بسیار دوست داشته باشید انگلیسی یاد بگیرید ولی زمان ضـروری نداشته باشید، یا چنان چه موسسه های زبان از مسکن یا محل کارتان بسیار دور باشند یا هزینه های شان بسیار زیاد باشد، در این صورت برترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل می باشد. احتمالا الان دارید به این فکر می نمایید که یاد گرفتن مکالمه در مسکن بسیار سخت است، چون فردی نیست که غلط ات تان را اصلاح نماید یا این‌که چطور می‌توانید رشـد نمایید در حالی که نمی دانید کجای کارتان ایراد دارد؟ برای آشنا شدن با برترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل قطعا این مطلب را مطالعه نمایید .

 

این استرس  ها به‌جا می باشند و احتمالا مسائـل دیگری هم باشند. برای مثال شانس دارد نگران تلفظ درست واژگـان باشید. در واقع ، احتمالا اصلا ندانید که از کجا می بایست شروع نمایید . در واقع  یادگیری زبان لزوما به معنای نشستن پای کتاب نمی بـاشد و منابع بیشتری وجود دارند که می توانند به شما کمک نمایـند که در راه درستی قدم بردارید.

اگر در خانه تان از روش ها و منابع درستی بهره گیری نمایید ، کارتان روی غلتک می افتد. بـعد قطعا این راه های عالی را برای تمرین زبان انگلیسی امتحان نمایید . چنان چه هم مشکل تقویت انگیزه برای یادگیری زبان دارید، سری به مقالات چطور در این زمینه بزنید.

ویدیو‌مشاهده نمایید

برترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل این هست که تلویزیونمشاهده نمایید یا ویدیو ببینید.

simpsons روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل

«خانواده ی سیمپسون»

برای یادگیری سریع زبان انگلیسی کارتون ببینید. احتمالا کارتون خانواده ی سیمپسون را بشناسید. این انیمیشن کمدی در همه ی دنیا معـروف هست و مخاطبانش را با همه ی فراز و نشیب های یک خانواده ی پرتنش آمریکایی همراه می کند. این انیمیشن، بامزه هست و از نظـر فرهنگی هم ارزش دارد؛ چون با جنبه های مختلـف زندگـی روزانه مثل مدرسه، کار و زندگـی اجتماعی سر و کار دارد. این برنامه هم چنین از نظـر واژگـان عامیانه بی مثل و یک مأخذ فرهنگی خوب می باشد. نقش مهـم داستـان، هومِر سیمپسون (Homer Simpson)، یک بازرس دست و پا چلفتی و بامزه هست که در یک نیروگاه هسته ای مکانی کار می کند. همسـر ش، مارج و سه فرزندشان هم، دیگر نقش های مهـم این برنامه می باشند . تعداد بیشتری کاراکتر دیگر هم در این انیمیشن حضور دارند.

محتوایی پیدا نمایید که برای‌تان جذاب است

محتوای بسیاری به زبان انگلیسی وجود دارد از فیـلم ‌های آموزشی تا مصاحبه‌ها و ویدیو‌های زیاد در دنیای آنلاین، هر یک از این مسائـل به ویژه چنان چه در حوزه علاقه شما باشد می‌تواند به عنوان آموزش انگلیسی عمل نماید . برای مثال تصور نمایید که شما به تکنولوژی علاقه دارید، می‌توانید ساعت‌ها ویدیو در این زمینه‌ بیابید. بزرگترین حسن این شیوه این هست که شما به حوزه ویدیو علاقه دارید و آشنایی خوبی با آن دارید، به این علـت هم از دیدن آن خسته نمی‌شوید و هم اینکه آشنایی اولیه شما با مقوله به شما کمک می کنـد که زودتر واژگـان و ترکیبات را به خاطر بسپارید و زودتر کل مقوله را درک نمایید .

«FluentU»

اگر به دنبال منابع فیـلم یی دیگری برای یادگیری زبان انگلیسی می باشید ، FluentU را هم امتحان نمایید . این سایت یک مجموعه ی بزرگ از فیـلم های انگلیسی دارد که از منابع دنیای واقعی مثل کلیپ های موسیقی ، برنامه های تلویزیونی، تریلرهای فیـلم «بازی گرسنگان» (The Hunger Games)، اخبار و سخنرانی های الهام بخش گرفته شده اند.

این فیـلم ها می توانند به فقط مأخذ یادگیری زبان انگلیسی برای هرکس مبدل شوند. فیـلم هایی را گزینش نمایید که با شیوه ی یادگیری، سطح و علایق تان سازگار باشد و بعدا این سایت فیـلم های بیش تری را به شما پیشنهاد می کند!

این عالی هست که آگاه باشید چه فیـلم هایی برای یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می نمایـند . به علاوه، FluentU ابزارهای یادگیری زیاد دیگری را در اختیارتان قرار می دهد تا با کمک آنان در یادگیری زبان انگلیسی رشـد نمایید . این ابزارها حاوی عبارت های متقابل، فلش کارت ها، لیست واژگـان و … می باشند تا گرامر و دایره ی لغات تان را تقویت نمایـند .

یک دفتر خاطرات یا وبلاگ به زبان انگلیسی داشته باشید

diary روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل

یکـی از برترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل این هست که به انگلیسی یادداشت نمایید . نوشتن می تواند یک کار خلاقانه و آرامش بخش باشد. دارا بودن یک دفتر خاطرات یا وبلاگ به زبان انگلیسی برترین راه برای تمرین مستمر زبان می باشد. جدای از این که اوضاع گرامرتان مناسـب تر می شود، می توانید کاربرد زبان انگلیسی در زندگـی روزانه را هم مناسـب تر یاد بگیرید.

 

می توانید دربـاره تعطیلات ناامیدنمایـند ه ی خودتان که به خاطر بارندگی بهم خورده یا دربـاره مسابقه ی هیجان انگیز والیبالی که از تلویزیونمشاهده کردید بنویسید. تمام چیز به خودتان بستگی دارد!

هر زمان که دوست داشته باشید می توانید بنویسید. حتی چنان چه هر هفته یک مطلب هم بنویسید برای تان خوشایند خواهد بود. ولی می بایست هر هفته زیـادتر کوشش نمایید . برای خودتان اهدافی مشـخص نمایید تا زیـادتر و سریع  تر بنویسید.

اگر شما ایده آل گرا می باشید و دوست ندارید غلط ی انجام بدهید، خواهید توانست خاطرات یا وبلاگ تان را به یک شخـص انگلیسی زبان نشان بدهید تا آن را برای تان تدرست نماید .  اگر فردی را نمی شناسید اصلا نگران نباشید، چون lang-8 یک سایت تبادل زبان عالی هست که زبان آموزان می توانند از طریق آن، در نوشتن به هم دیگر کمک نمایـند . تازه چنان چه به نوشته های قبلی تان نگاهی بیندازید و ببینید که چقدر رشـد داشته اید اعتماد به نفس‌تان(افزوده شدن اعتماد به نفس) هم زیـادتر می شود.

با دوست ها خود که به این مقوله علاقه‌ دارند انگلیسی حرف بزنید

6 men having political discussion روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل

یکـی دیگر از برترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل این هست که با دوست ها خود یک جلسه برگزار نمایید . ضـروری نیست یک مهمانی بزرگ داشته باشید، حتی یک دور همی کوچک هم یک شیوه خوب برای تمرین زبان انگلیسی می باشد.

می‌توانید در منزل از دوست ها  تان بخواهید تا داستـان هایی ترسناک یا طنز یا هرچه که دوست دارید به زبان انگلیسی آماده نمایـند .

لازم نمی بـاشد قطعا مراسم‌ بزرگی برپا نمایید . می توانید یک شب با دوست ها  تان فیـلم انگلیسیمشاهده نمایید یا یک غذای سنتی از یک کشور انگلیسی زبان را به کمک دستور پخت انگلیسی بپزید. اصلا با ارزش نیست که چه کاری انجام می دهید تنها دور هم جمع شوید، تفریح نمایید و انگلیسی یاد بگیرید.

ازبرمنامه های رایگان و فوق‌العاده یادگیری زبان بهره گیری نمایید

salesperson1 converted روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل

احتمالا فکر نمایید که اپلیکـی شن‌های یادگیری زبان شبیه هزاران نرم‌افزار ویندوزی می باشند که سالها خریداری کردید و هیچ سرانجام ‌ای از آن نگرفتید. همـان نرم‌افزارهایی که روز سی دی با هزاران محتوای آموزشی قرار دارند و قطعا باید شماره فلان را به شماره فلان بفرستید تا با شما ارتباط بگیرند و ۱۰۰ هزار تومان از پول ارزشمند شما را نابود نمایـند . ولی غلط ننمایید چون اپلیکـی شن‌هایی مانند Doulingo و Memrise و بسیاری اپلیکـی شن‌های آموزش زبان دیگر به شیوه‌ای تازه و با مبدل یادگیری به بازی توانسته‌اند ابزاری درست نمایـند که ده‌ها مرتبه راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر از نرم‌افزارهای پیچیده و بی‌سرانجام قبلی شما را به هدفتان برساند. بزرگترین حسن این ابزارها هم این هست که هزینه‌ای برای شما ندارند و می‌توانید رایگان آن‌ها را بهره گیری نمایید .

بازی های کامپیوتری  انگلیسی انجام بدهید

انجام بازی های کامپیوتر  ای انگلیسی، یکـی از برترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل می باشد. وقتی حرف از یادگیری زبان است، معـمولاً مردم حتی به بازی های کامپیوتر  ای فکر هم نمی نمایـند ، در حالی که بازی های تک نفره یا گروهی آنلاین یک راه بسیار خوب برای تقویت خواندن، شنیدار و گفتار انگلیسی می باشند .

می‌دانستید که از طریق این بازی ها می توانید دوست ها انگلیسی زبان هم پیدا نمایید ؟

بازی های تک نفره اغلب تبسیار می باشند و حاوی بهره گیری از جادو و کشتن هیولاها می باشند و در آن‌ها در نهایت به یک اسطوره بزرگ مبدل می شوید. چون مکالمات این بازی ها بسیار زیاد می باشند ، با بازی کردن حتی یکـی از آنان دایره ی لغات تان بزرگ تر می شود. هم چنین برای یادگیری مشتاق می شوید، چون برای اینکه بتوانید بازی را همـه نمایید می بایست به همـه دیالوگ ها گوش نمایید و آنان را بفهمید.

نگران کلمه های تازه نباشید، چون به محض بازی کردن به آنان عادت می  نمایید . معروف ترین بازی های تک نفره که انگلیسی تان را تقویت می نمایـند «Final Fantasy» ،«Legend of Zelda» و «Dragon Quest» می باشند .

بازی های گروهی تجربه ی زیادتری برای تان خواهند داشت؛ چون با تیـم بزرگ تری از اشخـاص آنلاین سر و کار دارید. یکـی از معروف ترین بازی ها «World of Warcraft» می باشد. می توانید خودتان یک شخصیت طراحی نمایید و با کوشش و پیدا کردن بازی نمایید . برترین قسمتش این هست که می توانید یک تیم تشکیل بدهید و با دیگران رابطه برقرار نمایید . مکالمات، اغلب غیررسمی و ساده می باشند و در یک پنجره روی صفحه نمایش تایپ می شوند. این یک شیوه هوشمندانه هست تا بتوانید سریع انگلیسی فکر نمایید .

اگر عاشق ماجراجویی می باشید و هِدسِت هم دارید می توانید حرف گروهی را هم امتحان نمایید . این توانایی به شما کمک می کند به مکالمات ملحق شوید و با انسان  های جدیدی آشنا شوید. حرف زدن با صفحه نمایش شانس دارد اولش کمی عجیب و غریب به نظـر برسد ولی یک شیوه بامزه برای یادگیری زبان انگلیسی می باشد. ولی خب می بایست حواس‌تان را جمع نمایید ، شانس دارد به این بازی ها معتاد شوید!

 

به انجمن‌های آنلاین مورد علاقه خود به زبان انگلیسی سر بزنید و کوشش نمایید نظـر دهید

احتمالا مقـداری این نکته عجیب به نظـر برسد، ولی یکـی از برترین روش‌ها برای یادگیری زبان و قواعد آن این هست که در یک محیط مثل انجمن آنلاین یا forum انگلیسی زبان در حیطه کاری خود سر بزنید و کوشش نمایید با دیگران حرف نمایید . بزرگترین حسن این ابزار این هست که شما ضـروری نیست در لحظه جـواب دهید و فرصت دارید جملات خود را درست نمایید . در مرحلـه ها اولیه یادگیری این برترین روش برای ساختـار دادن به جملات و یادگیری از دیگران می باشد. نکته با ارزش دیگر که این مقوله را جذاب می‌کند حس نیاز به جـواب هست که به شما انگیزه می‌دهد تا سریع ‌تر یک جـواب خوب برای حرف دیگران دست و پا نمایید . جر و بحث در این انجمن‌ها، جنگ بر تاییـد اعتقاد ، دفاع از اعتقاد فـرد دیگر یا یورش به یک نظـر مخالف همگی یک موتور انگیزشی برای شما خواهند بود که زیـادتر و زیـادتر بنویسید، دایره لغات خود را بزرگتر نمایید و تا جایی پیش بروید که علـت های پیچیده را به زبان انگلیسی بنویسید. قطعا این نکته را امتحان نمایید و از نتایج آن متحیر شوید.

برای یادگیری زبان انگلیسی در کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی کمپانـی نمایید

online school 1 روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل

تنها به این فکر نمایید که می توانید از خصوصیت ها ی مکالمه و یادگیری کلاسی بهره گیری نمایید ، بدون اینکه مجبور باشید سر کلاس بروید. تعداد بیشتری مدرسه ی آنلاین وجود دارند که بسته های آموزشی، روش ها و معلم های ویـژه خودشان را در حوزه  های مختـلفی دارند و اغلب ارزان تر از موسسه های مکالمه ی زبان معمولی می باشند و به علاوه نظم و قاطعیت هم دارند.

در کل، ضـروری است یک اینترنت پرسرعت داشته باشید تا بتوانید در این کلاس ها کمپانـی نمایید . به علاوه، می‌توانید از نرم افزارهای فیـلم کنفرانس هایی که خود موسسه در اختیارتان قرار می دهد هم بهره گیری نمایید .

 

گرامر و واژگـان را آنلاین یاد بگیرید

اگر حس می نمایید که می بایست از پایه آغاز نمایید ، سایت های مختلـف بیشتری وجود دارند که می توانند برای تان سودمند باشند. بر خلاف کتاب ها اغلب شان رایگان می باشند !

English at Home

این سایت، یک پیشنهاد عالی برای اشخـاص مبتدی هست و به بخش های مختـلفی مثل مکالمه(یادگیری مکالمه)، واژگـان و گرامر(یادگیری گرامر) تقسیم شده می باشد. بخـش مکالمه به طرز شگفت انگیزی سودمند و کاربردی است، چون به شما می گوید از کدام عبارت ها و اصطلاحات بهره گیری نمایید . تمرین های ساده و انتخابی متنوعی برای تقویت گرامر، درک مطلب و واژگـان در این سایت وجود دارند. هم چنین تعداد بیشتری از مقالات با لحن طنزآمیز نوشته شده اند!

Free English Study

این سایت یک مأخذ عالی هست و یک بخـش بسیار بزرگ دربـاره گرامر و عبارت های مکالمه ای دارد. مزیت دیگر این سایت این هست که به سطح های مختـلفی تقسیم شده هست و به آسانی می توانید چیزی را که به دنبالش می باشید پیدا نمایید . هم چنین می توانید لینک های مختلـف و سودمند ی از سایت های دیگر پیدا نمایید .

British Council: Learn English

این سایت هم برای بچه ها و هم بزرگ ترها بسیار جذاب هست و یکـی از برترین سایت های رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی می باشد. فیـلم کلیپ های موجود خیلی سرگرم نمایـند ه می باشند و تعداد بیشتری واژگـان رایـج و عامیانه دارند. هم چنین، همه ی کلیپ ها کپـی دارند و به این ترتیب هیچ بخـشی را از دست نمی‌دهید. بازی ها و جوک‌ها  هم می توانند برای تان جذاب باشند و برای زبان آموزان مبتدی  سودمند واقع شوند. این سایت هم چنین برای امتحان IELTS بسیار مناسب هست و آزمون های مختـلفی دارد که می توانید از میـان آنها گزینش نمایید .

رادیو گوش نمایید

radio روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل

یکـی دیگر از برترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل این هست که به رادیوهای انگلیسی زبان گوش دهید. چون می توانید برنامه های تلوزیون و رادیو را آنلاین دنبال نمایید ، این توانایی را دارید که هر کجا می باشید مهارت های شنیداری تان را تقویت نمایید ! حتی وقتی ظرف می شویید یا در قطار نشسته اید هم می توانید زبان انگلیسی یاد بگیرید.

 

برنامه ی دنیا NHK

این رادیو برای اشخاصـی که به ژاپن علاقه دارند عالی می باشد. این کانال برنامه هایی دربـاره موسیقی ، فرهنگ و غذاهای ژاپنی دارد. گوینده ها از کشورهای مختـلفی می باشند و شنیدن لهجه های مختلـف فوق‌العاده جذاب می باشد.

کتاب بخوانید

harry potter روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل

مطالعه تنها برای تقویت قدرت درک مطلب نیست، بلکه می تواند یک سرگرمی خوب برای اوقات فراغت تان باشد. می توانید با خواندن کتاب هایی که شما را به وجد می آورند، به ویژه علایق و سرگرمی های تان، دو مساوی لذت ببرید. کتاب های بیشتری وجود دارند و می توانید از میـان این همه، کتابی را که واقعا مورد علاقه ی شماست پیدا نمایید .

اگر طرفدار داستـان های واقعی می باشید احتمالا از خواندن زندگـی  نامه ی یک شخـص معـروف مثل ستاره های سینمـا یا شخصیت های مشهـور ورزشی لذت می برید. یک مثال معروف، زندگـی نامه  استیو جابز (Steve Jobs) نوشته ی والتر ایزاکسون (Walter Isaacson) هست که کلمه های پیشرفته و نقل قول های بامزه ای از خود جابز دارد. نوشته خیلی جذاب هست و یک راست می رود سر اصل مطلب که برترین روش برای یادگیری جملات تجاری می باشد.

 

مجموعه های «هَری پاتِر» نوشته ی جِی.کِی.رولینگ (J.K.Rowling)

این مجموعه یک شیوه عالی برای کسانی هست که انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد می گیرند. چون همه ی این ۷ کتاب به زبان فارسی هم ترجمه شده  اند و فیـلم سینمایی شان هم تهیـه شـده می باشد. کودکان و نوجوانان عاشق کتاب های هری پاتر می باشند و همین طور که این سری جلو می رود کتاب ها پیچیده‌تر و زیاد ‌تر می شوند. پس نخستین کتاب ساده و مناسب بچه هاست، ولی کتاب هفتم بیش تر مورد علاقه ی نوجوانان می باشد.

این مجموعه، داستـان یک جادوگر جوان به نام هری پاتر را دنبال می کند. هری خوش شانس هست و برای هاگوارتز (Hogwart)، مدرسه ی جادوگری، گزینش می شود. کتاب حاوی یک ترکیب عالی از واژه های عامیانه ی امروزی و هم چنین واژگـان مرتبط به افسانه ها و اسطوره ها هست که خواندنش را جذاب کرده . ضمناً می توانید با یک عالمه کلمه ی مترادف آشنا شوید که دایره ی لغات تان را گسترده  تر می کند.

«قلعه حیوانات» نوشته ی جورج اوروِل ( Goerge Orwell)

این هم یک کتاب بسیار مشهـور هست که می توانید به دو شیوه بخوانیدش!

از یک زاویه، داستـانی هست دربـاره حیوانات یک مزرعه که صاحبانِ  انسان ی زادشان را نابود می نمایـند و مزرعه ی منور (Manor) را از چنگ شان در می آورند. ولی چنان چه از یک زاویه ی دیگر آن را بخوانید، به انقلاب روسیه اشاره دارد و حیوانات در واقع نماد چهره های با ارزش سیاسی و گروه های مردمی می باشند . مهم‌ترین مخالف (شخصیت منفی) خوکی به نام ناپلئون هست که نماد ژوزف استالین (Joseph Stalin)، رهبر و سیاست مدار کمونیست شوروی می باشد.

سبک نوشته ساده هست و به آسانـی می توان آن را دنبال کرد. داستـان بسیار هیجان انگیز هست و به سختی می توانید کتاب را زمین بگذارید! چنان چه به تاریخ و سیاست علاقه دارید، قطعا این کتاب را بخوانید. سطح کتاب برای زبان آموزان مناسب هست و هم بچه ها از خواندنش لذت می برند هم بزرگ ترها.

«چارلی و کارخانه ی شکلات سازی» نوشته ی روالد دال (Roald Dahl)

این داستـان برای کسانی که عاشق شکلات می باشند عالی است! این کتاب هم مثل هری پاتر به زبان فارسی ترجمه شده هست و شانس دارد فیـلم ش را هم با بازی جانی دِپ (Jonny Depp) دیده باشید.

داستـان دربـاره پسرکی فقیر به نام چارلی هست که با پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگش زندگـی می کند. زندگـی وی پـس از اینکه برنده ی تور وُنکا، بزرگ ترین کارخانه ی شکلات سازی دنیا می شود کلا تغییر می کند. در این داستـان از واژگـان ساده بهره گیری شده هست و نویسنده دربـاره وقایعی که اتفاق می افتند به خوبی توضیح می دهد و زبان توصیفی فوق‌العاده ای دارد.

با خودتان انگلیسی حرف بزنید؛ بسیار زیاد!

talk to yourself روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل

این کار لزوما نشان نمی دهد که شما دیوانه شده اید!

بخشی از یادگیری زبان این هست که با آن بیش تر آشنا شویم و اعتماد به نفس داشته باشیم. چنان چه برای یک کار بزرگ مثل جلسه ی اولیا و مربیان یا یک ارائه ی کاری قطعا باید تمرین نمایید ، برای یادگیری زبان هم می بایست تمرین داشته باشید. می توانید مکالمه را بار ها و بارها در ذهن تان یا جلوی آیینه تمرین نمایید . چنان چه هم شجاعتش را دارید چرا صدای خودتان را ضبط نمی نمایید ؟ ضبط کردن یک فیـلم از مکالمه  یا ارائه تان روی تلفن همراه یا کامپیوتر برترین راه هست برای اینکه بفهمید وقتی انگلیسی حرف می نمایید صدای تان واقعا چطور است؟ می توانید تلفظ  تان را با گوینده های انگلیسی زبان برنامه های تلویزیونی مقایسه نمایید .

خب حالا شما روش هایی را بلدید که می توانید در خانه ی خودتان انگلیسی یاد بگیرید. یک لیوان چای برای خودتان درست نمایید و از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید! چنان چه هم با یکـی به این علـت ش‌ها یا روش‌های دیگر زبان انگلیسی یاد گرفته‌اید قطعا با ما به اشتراک بگذارید، خصوصا چنان چه یک بازی کامپیوتر ی یا یک سریال تلویزیونی بوده باشند.

برای مشاهده انیمیشن های آموزش انگلیسی کلیک کنید

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تاپ دی اپلیکیشن درخواست خودرو 

برنامه حمل و نقل هوشمند درون شهری در این مطلب می خواهیم با معرفی قدرتمندترین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس
خرید vps خرید vps ارزان خرید سرور مجازی خرید سرور مجازی ارزان خرید وی پی اس خرید وی پی اس ارزان